Eğitim Bir-Sen Tanışma Yemeği’nde buluştu

19
Eğitimciler Birliği Sendikası’nın Babaeski Temsilciliği, üyeleri ile düzenledikleri Tanışma Yemeği’nde bir araya geldiler.

HABER MERKEZİ
 Babaeski Asma Altı Restaurant’ta düzenlenen yemeğe Babaeski İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İlker Bayram, Enerji Bir Sen İstanbul Şube Sekreteri Mustafa Sarsık, Babaeski İlçe temsilcisi Zeki Tahiroğlu ve yeni Yönetim Kurulu, Üye Okul Müdürleri, Öğretmenler ve diğer üyeler tam kadro katıldılar.
Yemeğin ardından bir konuşma yapan Eğitim-Bir-Sen Babaeski temsilcisi Zeki Tahiroğlu, üyeleri ile Şube Yönetimi ile bir arada olmanın  mutluluğunu yaşadığını söyleyerek şunları kaydetti:

 “Babaeski’nin eğitim çıtasının yükseltilmesi konusunda eğitimcilerimizle aynı yükü omuzluyoruz. Ve Eğitim Bir-Sen olarak Babaeski’de 5 yıldır etkili bir sendikacılık yapma gayretindeyiz. Biz, üye sayımız çok olsun da gelirimiz artsın diye tabela sendikacılığı yapmıyoruz. Biz, eğitimde kalitenin yükseltilmesini sağlayabilmek adına öğretmenlerimizle ve okul yöneticilerimizle koordineli bir şekilde çalışabilmek için sendikacılık yapıyoruz.

Bundan sonra da yeni genç ve dinamik kadromuzla daha etkili bir şekilde çalışacağız. Babaeski’mizde eğitim ile ilgili sorunların çözümünde, eğitim çıtasının yükseltilmesi için gerekli enerjiyi büyük bir özveri ile sarf edeceğiz.  Eğitimcilerin her türlü sosyal haklarının verilmesini diliyorum. Ancak bunun yolu örgütlenmekten ve hak aramaktan geçiyor. Bunun için sendikalar çok önemlidir. Örgütlenen insanlar her türlü isteğini elde eder.

Öğretmen arkadaşlarımızın her çeşit istek ve arzularınıza yardımcı olacağız. Siyasi düşünce, din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın herkesi kucaklamak istiyoruz. “Gönüllerdeki ve niyetlerdeki sendika olmak için çok çalışacağız."  Bu manada sendikamızın kapısı herkese açıktır” dedi.

Toplantıya katılan Enerji Bir-Sen İstanbul Şube Sekreteri Mustafa Sarsık; Sendikalaşmanın önemli olduğunu, Eğitim Bir Sen’in Memur Sen’e bağlı bir Sendika olduğunu ve Eğitim camiasındaki en büyük Sendika olduğunu Memur Sen’in de Memur Sendikaları içinde en fazla üyeye sahip ve en etkili sendika olduğunu ifade etti. Babaeski Eğitim Bir Sen’in yeni yönetimini kutladı ve bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi.

İlçe Temsilcisi Zeki Tahiroğlu bu birlikteliğin güzel geleceğin habercisi olduğunu ifade etti. Toplantıda, yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here