Efes Pilsen Blues Festival Edirne’yi coşturdu

14
Efes Pilsen Blues Festival Edirne’yi coşturdu

Efes Pilsen Blues Festivalin 20. yılında 20 farklı şehirde devam eden yolculuğu Edirne Karabıçak Residence’de devam etti.

Türkiye’nin batıya açılan kapısı Edirne’ye blues müziğinin efsane isimleri, Shemekia Copeland, Terry Evans ve Ray Schinnery konuk oldu.

Türkiye’nin ilk ve tek blues festivali Efes Pilsen Blues Festival, Antalya’da başlayan yolculuğunda yeni durağı Edirne’ye, 8 Kasım Pazar günü ulaştı.

Edirneli bluesseverlerin yoğun ilgisiyle karşılanan ve saat 19.30’da başlayan festivalde yüzlerce izleyici şarkılara eşlik etti, keyifli anlar yaşadı.

Blues rüzgarı ilk olarak Terry Evans ile esmeye başladı. Sadece gitarı ile gerek kendi, gerekse popüler blus şarkılarını muhteşem bir şekilde yorumlayan sanatçı, yaklaşık 40 dakika boyunca sahnede kaldı.

Ardından Terry Evans ve ekibi kalabalığa “merhaba” dedi. Evans ile Edirne gecesi iyiden iyiye ısındı.

 Birbirinden güzel şarkılarının yanı sıra, B.B. King’in “Thrill is gone” şarkısını da söyleyen Terry Evans, kalabalığı coşturmasını bildi ve muhteşem bir müzik ziyafeti sundu.

Terry Evans, konserinin ardından, blues severler ile bol bol hatıra fotoğrafı da çektirdi. Saatler 22.00’yi gösterdiğinde ise sahnede bu kez Shemekia Copeland vardı. 2009 yılında çıkardığı son albümünden en güzel şarkıları, muhteşem orkestrası ile yorumlayan Copeland, Edirne’ye unutulmaz bir gece yaşattı.

Sayılarla 20 yılda Efes Pilsen Blues Festival

Bugüne kadar 77 grup ve 227 sanatçı sahne aldı. 19 yılda toplam 286 konser gerçekleşti. Bu konserlere 335.894 müziksever geldi. Ilk Efes Pilsen Blues Festival konserine 18 yaşındayken gidenler bugün tam 37 yaşında. Efes Pilsen Blues Festival 20. yılında tam 8.145 kilometre yol yapacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.