Edirnespor Gençlik Kulübü feshedildi

3
Edirne Bölgesel Amatör Ligi’nde 4 sezondur kenti temsil eden Edirnespor Gençlik Kulübü (Edirne GK) için fesih kararı alındı.
HABER MERKEZİ
Edirne Bölgesel Amatör Ligi’nde 4 sezondur kenti temsil eden Edirnespor Gençlik Kulübü (Edirne GK) için fesih kararı alındı.
Edirnespor GK tesislerinde yapılan ve Divan Başkanlığı’nı Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Divan Üyelikleri’ni ise Kadir Sünnetçiler ve Hasan Sanal’ın yaptığı genel kurulda kurul raporları ve fesih kararı oy birliğiyle kabul edildi. Gürkan, kulüp için en doğru kararın verildiğini söyledi.
Doğru kararın yola kenti temsil eden tek takımla devam edilmesi olduğunu ifade eden Gürkan, şunları kaydetti:
"Edirnespor GK çok değişik bir ortamda kuruldu. O dönem için doğru bir karardı. Ayrıca şehre ayrı bir renk ve heyecan kattı. Ama bugün artık yeni bir döneme giriliyor. Şehrin tek vücut tek takım halinde daha büyük başarılara imza atması gerekiyor. O yüzden de Edirnespor 1966 çatısı altında birleşme kararı alındı. Herkese hayırlı olsun.
Kırmızı-beyaz renkleri ben belirlemedim. Ben yapılan toplantıda sadece öneri getirdim. Mavi – beyaz, mavi – siyah, yeşil – beyaz, sarı – kırmızı konusunda bir anlaşmazlık vardı. Kırmızı – beyaz renk ile bir konsensüs sağlamayı düşündük. Benim Fenerbahçeli olmamdan ötürü sarı-kırmızı renklere karşı olduğum söyleniyor. Bu tamamen bir sivri zekalılıktır. Ben Galatasaray’ın sarı-kırmızı rengiyle Edirnespor’un sarı-kırmızısını ayırt edemeyecek bir insan mıyım? Benim için bu aşamada renklerin hiçbir önemi yok. Ben başarıya bakarım. Bu takımın artık başarılı olması lazım ve hepimiz bunun için elimizi taşın altına sokuyoruz."
Gürkan, Edirnespor 1966 çatısı altında birleşilecek olsa da yeni oluşumun eski oluşum olmayacağı, yeni bir kulüp yapısı ve anlayışının doğacağını belirterek “Şimdi 1966 yılında kurulana Edirnespor yeni yönetimini seçecek. Ama bu bildiğimiz klasik Edirnespor olmayacak. Kökleri olan, geçmişine sahip çıkan bir kulüp olacak ama yeni bir anlayışla, yeni bir oluşumla çalışılacak. Şimdi bu söyleyeceklerimden kim alınır bilmem ama yeni Edirnespor’da görev alacak olan arkadaşlarımız ceplerini doldurmayı değil, kulübün başarısını düşünecekler. Zaten bu oluşumda görev yapacak arkadaşlarımız ceplerinden harcadıkları paralarla bunu herkese gösteriyorlar. Ortak paydamız başarı olacak. Alınan karar hepimize hayırlı olsun” dedi. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.