Edirne’de başarılı güvenlik güçleri altınla ödüllendirildi

12
Edirne’de, katıldıkları uyuşturucu operasyonlarında başarı gösteren güvenlik güçleri, altınla ödüllendirildi.
HABER MERKEZİ
Edirne’de, katıldıkları uyuşturucu operasyonlarında başarı gösteren güvenlik güçleri, altınla ödüllendirildi.
Vali Dursun Ali Şahin, valilikte düzenlediği basın toplantısında, kentteki polis ve jandarma ekiplerinin geçtiğimiz yıla göre daha çok uyuşturucu operasyonu gerçekleştirdiğini söyledi.
Edirne’de, 10 günde 4 operasyon düzenlendiğini ve gözaltına alınan 8 kişinin tutuklandığını belirten Şahin, şöyle konuştu:
"Operasyonlarda iyi işler ortaya çıktı. 15 Temmuz’da 2 bin 320 uyuşturucu hap, 1,5 kilogram bonzai ele geçirildi, 3 kişi de tutuklandı. Bu, emniyet ve jandarmamızın müştereken yapmış olduğu bir operasyondur. 4 gün sonra ise yine bizim giriş kapılarımızdan takiple Kapıkule’de x-ray cihazındaki kontrolde 62 kilo 130 gram eroin bulundu ve 2 kişi tutuklamıştır. 22 Temmuz’da ise yine emniyetimizin, Çorlu emniyetindeki yetkili arkadaşlarla 8 ayrı depoya yaptığı baskında, valizlerde 143 kilo 880 gram eroin ele geçirilmiştir. Burada da 3 kişi tutuklanmıştır." 
* "Yarım Cumhuriyet Altını ve Başarı Belgesi"
Şahin, operasyonlarda görev yapan 3 jandarma ve 6 polis memuruna Başarı Belgesi ve Yarım Cumhuriyet Altını hediye etti.
Görevi boyunca kendisine altın hediye edilmediğini belirten Şahin, "Altının maddi değeri de olabilir ama manevi değeri çok büyüktür. İlelebet saklanacak bir hediyedir" diye konuştu.
Şahin, uyuşturucuyla mücadele kapsamında cezaların arttırıldığına dikkati çekti.
Şahin, bir gazetecinin ülkelerindeki iç savaştan kaçan Suriyelilere yönelik sorusu üzerine, şu anda Edirne’de 24 Suriyeli aile bulunduğunu belirtti.
Suriyelilere zaman zaman yiyecek ve giyecek yardımında bulunduklarını belirten Şahin, şöyle konuştu:
"Gelecek günlerde konuyla ilgili bir yetki bekliyoruz. İnşallah bu yetki geldiğinde, onların kendi mekanları olan ve bunlar için kurulmuş olan kamp yerlerine gönderilmesi gerekir. Yani bu şekilde Edirne’de pek bir şey yok. Siz gidin bakalım İstanbul’da görün. Zor durumdalar. Silahın ve merminin ucundan kaçan insanlar buraya kadar gelmişler. Çok üzücü."
Şahin, devletin konuya ilişkin çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.
Toplantıya, Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hakkı Çetin ve başarı gösteren personeller katıldı. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.