Ecdat’tan mektup geldi!

120
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Çanakkale ve Sarıkamış’ın 100. Yılında 100 bin Mektup, “Gençlerden Ecdada Mektup” Yarışması devam ediyor. Yarışma 27 Mart’a kadar devam edecek. 
HABER MERKEZİ
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Çanakkale ve Sarıkamış’ın 100. Yılında 100 bin Mektup, “Gençlerden Ecdada Mektup” Yarışması devam ediyor. Yarışma 27 Mart’a kadar devam edecek. 
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Hazırladığı Türkçe ve Osmanlıca “Ecdattan Mektup” Yazılı Fermanları Kırklarelili gençlere dağıtıyor. 
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, konu ile ilgi yaptığı açıklamalarda bulundu. Açıklamada şunlar yer verildi;
“9 Ocak’ta başlayan Ecdada Mektup Yarışması 27 Mart’ta sona erecek. Gençler yazdıkları mektupları, http://www.gsb.gov.tr/GenclerdenEcdadamektup adresine mail olarak yollayacak. Kırklareli için 5 Bin adet “Ecdattan Mektup” hazırlandı. Bunun amacı; Gençlerin milli ve manevi duygularını canlı tutarak,  tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet inancı ve idealini kazandırmak, tarih şuurunun toplumda yerelleşmesini sağlamak, dili doğru, etkin bir şekilde kullanmasını teşvik ederek okuyan düşünen ve yazan gençliğin oluşmasına katkı sağlamak amacıyla “Çanakkale Zaferi ve Sarıkamış” konu başlıklarında “Çanakkale ve Sarıkamış’ın 100. Yılı’nda 100 Bin Mektup” sloganıyla gençlerden ecdada mektup yarışması düzenlendi. Ecdada Mektup Yarışması’na 11-29 yaşları arasındaki gençlerimiz, 09 Ocak-27 Mart 2015 tarihleri arasında http//www.gsb.gov.tr/GenclerdenEcdadaMektup adresindeki elektronik başvuru formunu doldurarak başvurabilirler. Mektuplar üç kategoride değerlendirilecek olup (11-14 Yaş 15-18 Yaş ve 19-29 Yaş) her kategoride dereceye giren ilk 3 kişiye; Ultrabook ile Bakanlık Kitap Seti, Laptop ile Bakanlık Kitap Seti, Akıllı Telefon ile Bakanlık Kitap Seti ödül olarak verilecektir. Ayrıca ilk 100’e giren katılımcılara Bakanlığımızın projelerine katılmada öncelik imkânı tanınacaktır.” (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here