Düz Dikiş Makinecileri belgelerini aldı

24
Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından vatandaşların el
becerilerini geliştirerek meslek sahibi olmalarını sağlayan kurslar
düzenleniyor. Bu kurslara katılanlar aldıkları belgeleri ile iş bulmada
zorlanmıyorlar.

HABER MERKEZİ

21 Eylül 2010 tarihinde İş-Kur, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ve Halk Eğitim Merkezi tarafından üçlü protokol ile düzenlenen “Düz Makineci Yetiştirme Kursu”nun birincisi dün sona erdi. Kursa katılan toplam 17 Kursiyer düzenlenen törenle belgelerini aldılar.
Belge töreninde konuşma yapan Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hayati Çapa şunları kaydetti:
“İş-Kur ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ile ortaklaşa olarak düzenlediğimiz bir kursumuzun daha bugün sonuna geldik. 21 Eylül 2010 tarihinde başladığımız kursumuz Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 08.30-13.30 saatleri arasında Hazır Giyim Öğretmeni Nazife Cirit tarafından verildi.
Toplam 360 saatlik kursumuza 17 kursiyerimiz katıldı. Bugün bu kursumuzu başarı ile bitiren bu kursiyerlerimize belgelerini vereceğiz. Bu belgeleri ile edindikleri meslek dalında iş bulmalarına kolaylıklar sağlanacaktır. Tüm kursiyerlerimize kursumuza katılımlarından dolayı teşekkür eder, hayatlarında başarılar dilerim.”
Kursa katılan; Aslı Kayıkçı, Sinem Açar, Kamuran Divandiler, Songül Habiboğlu, Fikriye Erol, Belkıs Usul, Aynur Tokmak, Münire Yetkin, İlknur Saççı, Menekşe Yolcu, Gülser Çapa, Semiha Ilan, Dilek Halat, Ayşe Halat, Nazan Sürücüoğlu, Nurcan Fırça ve Nihal Usul’a belgelerini Kırklareli Halk Eğitim  Merkezi Müdürü Hayati Çapa, Müdür Yardımcısı Erbil Zaralı ve Kurs Öğretmeni Nazife Cirit verdi. (s)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here