DÜŞÜN! İLİMİZ HALKININ BAĞIRSAKLARINDAN

12
Oktay CEYLAN
Eskiden genç işsizler ordusu deniliyordu, şimdi üniversite mezunu işsizler ordusu meydana geldi. İşsiz genç nüfusu %30lara dayanmıştır. Bunlara iş sahaları açılmalıdır. Türkiye’nin asıl gerçeği olan işsizlik artık bir gelecek kaygısı olarak anılmaya başlandı. 
İlimizde yaşanan işsizliğe ve ekonomik krize çare bulunmadığı takdirde, kendilerine iş istihdamı oluşturulmadığı sürece, okumanın da bir fayda olmayacağı yolunda görüş belirtmek isterim. 
Gençlik umudumuz, heyecanımız ve aynı zamanda üzüntümüz.
Bütün siyasi partiler gençliğin yanında, fakat hala ya babasının emekli maaşına ortak, yada ebesinin yaşlılık maaşına mahkum. Gençliğin birçoğu evlenmiyor. Evlenmekten korkuyor. Özgüvenleri yok, heyecanları yok, umutları tükenmiş. 
Arkeoloji okulunu bitirmiş, iş bulamamış, itfaiyeci olmuş. Yangında hayatını kaybetmiş vatandaşı geçen günlerde televizyonda gördüm. 
İlimizde işsizlik nedeniyle yaşanan ekonomik meseleler nüfusun büyük bir kısmını göçe zorladı. İşsizlik nedeniyle ilimizden ve ilçemizden göç eden gençlere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Bereket bu konuda muhalefet ve iktidar partileri duyarlılar. Tehlikeyi önceden sezmişler ki iş bulma kurumu gibi çalışıyorlar MAAŞALLAH!
Sıkı durun şimdi;
Muhalefet il başkanının kardeşi, muhalefet eski il başkanının yeğeni, eski iktidar partisinin il başkanının kardeşi, iktidar ilçe başkanının yeğeni HAYVAN YEMLİĞİNDE YEMLENİYORLAR (!!!)
Eski muhalefet il başkanının iki çocuğu başka birimlerde bir sene içinde işe başladılar. Muhalefet partisi yönetim kurulu üyesinin çocuğu başka birimde iş buldu. Beceri, kabiliyet, başarı ve eğitim düzeyi ve benzeri gibi faktörler dikkate alınmaksızın sadece dün ve bugün ilimizde yöneticilik yaptıkları için akrabalık ilişkileri esas alınarak devlet görevinde istihdam ettirilmektedirler. 
İlimizde çıkar sağlama düşüncesiyle muhalefet ve iktidar partileri birleşince SİYASİ AHLÂK KURALLARI da işte böyle bozuluyor.
İşte Kırklareli halkının NEFES BORUsunu tıkayanlar, meselelerimize FRANSIZ KALANLAR, şahsi menfaatlerini ilimiz halkının menfaatlerinin üstünde tutanlardır. Sizler bakmayın seçim meydanlarında ÇAT-PAT sözler söylediklerine. Menfaatleri oldukları zaman orada birleşiyorlar. İddialarımın arkasındayım ve yetkililer tarafından araştırılmasını diliyorum. 
Benim insanlarım Ahmet’in, Hüseyin’in, doktorun, mühendisin, roman kardeşlerimin çocukları ENİK Yavrusu mu?
Seçim sandıkları halkımızın huzuruna sunulacak.
Bu gibi düşüncesizleri (midelerini düşünenleri) BAĞIRSAKlarımızdan düşürmek için önümüzde büyük bir fırsat var.
HAYDİ HERKES SANDIK BAŞINA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.