Duraker; “Üniversite öğrencilerine yardımcı olunmalı”

7
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nün Huzur Toplantıları devam ediyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nün Huzur Toplantıları devam ediyor.
05 Eylül 2013 Perşembe günü Kırklareli Merkez Demirtaş Mahallesinde saat 14.30’da Polis-Halk İlişkileri’ningeliştirilmesi amacı ile Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce organize edilen Huzur Toplantıları’nın bir yenisi daha gerçekleştirildi.
Toplantıda Kırklareli İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş başka bir toplantısının olması nedeni ile yer almazken Kırklareli İl Emniyet Müdür Yardımcıları Engin Duraker ve Suat Hakkı Dolay kendisine vekâlet etti. Toplantıda ayrıca Toplum Destekli Şube Müdürü Tarık Arın, Asayiş Şube Müdürü Ayhan Kurtoğlu, Kaçakçılık Şube Müdürü M. Ali Aydınlı, Trafik Şube Müdürü Yaşar Dağlı, Çocuk Şube Müdürü İbrahim Şahin, Demirtaş Mahallesi ve civar mahallenin muhtarları da toplantıda yer aldı.
Gündemde en önemli madde olarak ise özellikle şu dönemde Kırklareli’ye yeni gelen Üniversite öğrencilerinin yer bulma konusunda yaşadıkları sıkıntı olarak dile getirdi.
Kırklareli İl Emniyet Müdür Yardımcısı Engin Duraker konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Gelen öğrenciler yer bulma konusunda sıkıntılı. Çünkü henüz her öğrenciyi yurtlarda konaklatma imkanı yok. Bu yüzden Mahalle Muhtarlarımızdan duyarlı olmalarını bekliyoruz. Kendi bölgelerinde boş olan evleri tespit edip öğrenciye kiraya vermek isteyenleri bizlere bildirirlerse bizlerde yardımcı olabiliriz” dedi. Toplum Destekli Şube Müdürü Tarık Arın ise bir diğer önemli durumun ise harabe binalarla ilgili yapılan çalışmalar olduğunu söyledi ve şu şekilde devam etti: “Vatandaşlarımız bizlere bu konuda çok yardımcı oluyorlar şayet ulaşamadığımız ve gözden kaçırdığımız bir yer var ise bizlerle temasa geçmelerini istiyoruz. Çoğu yerde önlem alınmış durumda” dedi. (Serkan Koçtürk) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here