“Dünya’da 200 milyon yetim var”

8
* T.C. Kırklareli Valiliği tarafından hazırlanan program kapsamında Kırklareli İl Müftülüğü ve Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü “Bir Yetime Aile Olmak” Konulu Panel düzenledi. 
HABER MERKEZİ 
Kırklareli İl Müftülüğü ve Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü “Bir Yetime Aile Olmak” Konulu Panel düzenledi. 11-17 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinlikler ile kutlanacak olan Ahilik Haftası kapsamında 13 Mayıs 2015 Çarşamba günü saat 15.00’da Kırklareli İl Özel İdaresi Şeker Depoları Konferans Salonunda “Bir Yetime Aile Olmak” Konulu panel yapıldı. Panele  Kırklareli İl Müftüsü İsmail Bayrak, Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hatice Malkoç Çetin, Kırklareli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Dalkılıç ve davetliler katıldı. 
* Bayrak; “Her gün Dünya üzeride 2.5 milyon çocuk satılıyor.” 
Program Üsküp Beldesi Cevat Paşa Camii Müezzin Kayyımı Recep Kandil’in Kur’an-ı Kerim Tilavet etmesi ile başladı. Kur’an-ı Kerim ziyafetinin ardından Kırklareli İl Müftüsü İsmail Bayrak programın açılış konuşmasını yaptı.
Bayrak yaptığı konuşmada şunları kaydetti;
“Dünya üzerinde yetimlerin sayısının 200 milyonu olduğu bir dönemde yetimleri konuşmak önemlidir. Dünya olduğu müddetçe, ölümler olduğu müddetçe, savaşlar deva ettiği sürece yetimler hayatın bir gerçeğidir. Mutlaka yetimler olacaktır.  200 milyon yetim var dedik dünya genelinde. Bu yetimlerden 100 milyonu sokaklarda yatıyor. Hergün doğal afetler ve savaşlar neticesinde 10 bin çocuk yetim kalıyor. Her gün 6 bin çocuk organ mafyası tarafından kaçırılıyor. Her gün Dünya üzeride 2.5 milyon çocuk satılıyor.” İsmail Bayrak’ın konuşmasının ardından Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hatice Malkoç Çetin bir konuşma yaparak şunları kaydetti; “Bizler bildiğiniz üzere Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu olarak önceliği çocuk hizmetleri olan bir kurumdan Bakanlık olduk. Değişen Türkiye şarları, aile şartları ile birlikte bizde hizmetlerimizi değişiklikler ve ilerlemeler yaptık.”
Yapılan konuşmaların ardından “Bir Yetime Aile Olmak” Konulu panele geçildi. (Kadir Sinici)
TEILEN
Önceki İçerikÖdüller sahiplerini bulacak
Sonraki İçerikİLAN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here