“Dünya Hayvanları Koruma Günü” kutlandı

9
Kırklareli Belediye Başkanlığı; 04 Ekim 2011 Salı günü Kırklareli Hayvanları Koruma Derneği, Trakya Veteriner Hekimler Odası ve İl Çevre Müdürlüğü’nün de destekleri ile ilköğretim okullarından gelen küçük misafirleri ve hayvansever vatandaşların eşliğinde “Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlandı.
HABER MERKEZİ
Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikle ilgili olarak yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
“Çocuklarımız Bakımevimizdeki sahipsiz misafirlerimizi sevdiler, onları gezdirdiler ve elleri ile doğradıkları yiyecekler ile onları beslediler. Hayvanlar ile ilgili merak ettikleri konular hakkında Veteriner İşleri Müdürlüğümüz çalışanlarından bilgiler aldılar. 
Çocuklarımız ve Hayvan severlerimize, sahipsiz sokak hayvanları rehabilitasyon hizmetlerinin ne anlama geldiği konusunda Veteriner Hekimimizin bilgilerini aktararak; Belediyelerin rehabilitasyon çalışmalarının hayvanları kulübelere toplayıp hapsetmek olmadığı konusunda görüş birliğine vardık.
Yakala- tedavi et- kısırlaştır-sahiplendir ve sahiplendiremediğini “5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu” gereği aldığın yere geri bırak prensibinin detayları hakkında bilgiler verdik ve anlatımlarımızdan sonra Belediyemizin bu konudaki hassasiyetinin çocuklarımız ve vatandaşlarımız tarafından da görülerek, desteklenmesinin mutluluğunu hep birlikte yaşadık.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.