Diktatör Futbolcular!

9
OKU/YORUM
Rahmi Sağlık
“Bu 3-5 Futbolcu ne yapmak istiyor? Kime hizmet ediyor Yaptıkları agresif hareketleri yapmak için kimlerden cesaret alıyor?” diye sormayacağım. Çünkü cesareti ve şımarıklığı kimlerden aldıklarını zaten sporseverler tahmin ediyor ve biliyor.
Tribünler neden boş? Futbolcular neden heyecansız ve bazıları neden ruhsuz? Seyirciler ilgisiz ve heyecansız. Bu şımarık futbolcuları barındıran kulüp yöneticileri, Takımlarının ve diğer futbolculardaki huzursuzluğunu ve çekingenliğinin sebebini neden araştırmıyor? Taraftar maçlara neden gitmiyor? Tribünler boş. Gidenler de stres içinde. Ne yapacakları da belli olmuyor. 
İşte bunlara sebep olan futbolcular: Galatasaray da Melo son zamanlarda Selçuk ve Burak. Fenerbahçe’de Volkan, Emre ve Caner! Bunların hemen hemen her maçta ya da maç sonunda sabıkaları var. Bunlar başlı başına birer diktatör. Sanki yöneticileri teslim almış gibi! Kimseyi taktıkları yok!
Yöneticiler bunları takımlarında barındırmaktaki maksatları nedir? Bizim sezdiğimiz ve gördüğümüz bir gerçek var. Bu agresif futbolculara arka çıkılınca hatta el üstünde tutulunca diğer futbolcularda da, huzursuzluk başlıyor ve maçlarda da gerektiği gibi oynayamıyor. Aynı sıkıntı teknik direktörlere de yansıyor.
Şöyle bir bakalım; Ligin 11. Hafta sonunda, 3 büyükler dediğiz takımların 2-3’er mağlubiyetleri var. Attıkları toplam gol sayısı 45, yedikleri de 37 gol. Bu da, 3 büyüklerin maç istikrasızlığını ve başarısızlıklarını göstermeye yetmiyor mu?  
Bize göre bütün bunlar yaşanırken birde, bazı hakemlerin hatalı kararları eklenince tribünler iyice boşalmaya başladı. Bu sadece tribünlerin boşalmasıyla kalmıyor. Birde maçlardan sonra Televizyon ekranlarında ahkam kesen bazı hakem ve yorumcuların çelişkili yorumları ve bir birleriyle iddialaşmaları, vatandaşın hem kafalarını karıştırıyor ve hem de futboldan soğutuyor, uzaklaştırıyor. Bu yorumcu hakemlerin ve diğerlerinin ortak görüşü yok mu? Her halde baktıkları gözlüklerin boyutları farklı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here