Dikkat TRAFO çıkabilir!

3

“30 yıllık TRAFO, bir 30 yıl daha burada durmayacak”

 

Selçuk Vurucu
(Özel Haber)
Kırklareli merkez ilçede sıkça şikayet edilen konuların başında mimari yapı geliyor. Çarpık kentleşmenin yaygın olması ile bazen bir yolun aniden bitmesi, bazen yolun sonunda karşılaşılan, duvar, dükkân, ev. En son karşılaştığımız manzara da “Aman dikkat TRAFO çıkabilir” dedirtti.
Kırklareli merkez ilçe Bademlik Mahallesi, Bademlik Caddesi’nde yolun ortasında Elektrik Trafosu bulunuyor. Mahalle sakinleri ve Mahalle Muhtarı defalarca TREDAŞ yetkililerine konuyu iletmiş ve her seferinde cevapsız kalmışlar. Bademlik Mahalle Muhtarı Gürsel Yılmaz 2007 yılında yetkililere dilekçe vererek Trafo’nun çevreye ve insanlara verdiği zararları anlatmış, Hatta 2007 yılında resmi dilekçe ile elektrik hattının yer altına alınması talebinde bulunmuştu.
* “30 yıllık Trafo bir 30 yıl daha burada durmayacak”
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Mahalle Muhtarı Gürsel Yılmaz, 2007 yılında TREDAŞ yetkililerine resmi dilekçe verdiğini dile getirerek detaylı açıklamalarda bulundu.
Yılmaz açıklamasında şunları kaydetti;
“ Mahallemiz Bademlik Caddesi’nde yol üzerinde bulunan Elektrik Trafosu ve direkleri ile ilgili 2007 yılında TREDAŞ yetkililerine dilekçe verdim ve trafonun burada çok zararlı olduğunu dile getirdim. Mahalle sakinlerimiz imza toplayarak bana geldiler ve ben defalarca yetkililere bunu bildirdim ve kimse buna bir çözüm bulmadı. Bu trafonun burada olması ile yollarımız yapılamıyor. Mahalleli balkona çamaşırını asamıyor kışın çamur yazın toz, toprak oluyor. Belediye yetkilileri buraya yol ve alt yapı yapmaya geldi ve o direkten dolayı bir işlem yapamadılar. Mahallemize gelen hizmeti engelliyor. 2014 yılının sonunda yine yetkililere dilekçe verdim ve 2015 Yılı Programı’na alınmasını talep ettim. Yine cevap gelmedi. Bu trafonun etrafında çocuklar oyun oynuyor. Gençler DRİFT yapıyor. Motor ve otomobillerle burada oyun oynuyorlar. Bir can kaybedeceğimizden korkuyorum. Bu TRAFO yüzünden kimsenin canı yanmasın, yetkililer bir çözüm bulsun istiyoruz. Ben Mahalle Muhtarı ve mahalleli bu konun takipçisi olacağız. 30 yıllık bu trafo bir 30 yıl daha burada durmayacak.” 
Bademlik Mahallesinde bulunan Trafonun yakınlarında oturan mahalle sakinleri de yetkililerin acilen bir çözüm bulmasını isteyerek; “Yetkililer bu kadar aciz ve yetkisiz olmamalı” dediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.