Demokrat Parti 2. toplantısını düzenledi

18
Demokrat Parti Lüleburgaz İlçe Teşkilatı 8 Şubat Pazartesi akşamı 2. Toplantısını parti ilçe binasında gerçekleştirdi.

 

Lüleburgaz
 Toplantıya İlçe Başkanı Mehmet Can Soydan,  Başkan Vekili Enver Aksakal, Başkan Yardımcısı Orhan Akyıldız, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililer katıldılar.
Toplantının gündemini DP-ANAP birleşmesi sonrasında teşkilatlanmada izlenecek yollar oluştururken İlçe Başkanı Soydan yaptığı açılış konuşmasında parti üyelerinin yenilenmesi gerektiği ve kurulacak komisyonlar ile sivil toplum örgütleri, odalar, köy ve beldelerin ziyaret edilmesi gerektiğinin altını çizdi.
Soydan; “Şu an birçok arkadaşımız bize kayıtlı göründüğü halde başka partilerdeler. Bu durumun bir an önce düzeltilmesi ve üyeliklerin yenilenmesi gerekiyor. Köy ve Beldelerde teşkilatlanmalarını bir an önce yapmalı, kadın kolları ve gençlik kollarını oluşturmalıyız” dedi.
Başkan Vekili Enver Sakal da Başkana katıldığını belirtip; “Birleşme sonrasında belde yönetimlerinde teşkilatlanma ve üye yenilemelerinin faydalı olacağını düşünüyorum. Lüleburgaz ve Türkiye genelinde siyasette büyük bir boşluk var. İnsanlar parti arayışına girmiş durumdalar. Bu şartlar altında teşkilatlanmamızın bir an evvel yapılmasında fayda vardır” dedi.
İlçe Sekreter Yardımcısı Erdoğan Zambak ise parti içinde lider sorunu olduğunu söyledi. Zambak;  “Genel Başkan sıkıntımız olduğunu düşünüyorum. Çünkü Cindoruk yaş itibarı ile insanlara coşku vermiyor. Daha genç ve insanlara coşku verecek arkasından sürükleyecek lider olması gerektiğini düşünüyorum” dedi.
Enver Sakal ise genç insanlardan çok tecrübeye ihtiyaç olduğunu belirtti. Türkiye’nin gençlerden ziyade tecrübe ve bilgi sahibi liderlere ihtiyacı olduğunu vurguladı. (gk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.