Demirköy Cumhuriyet Bayramı’nda coştu

12
Cumhuriyetin Kuruluşu’nun 90. Yılı Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’nde coşku ile kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nı tamamen dolduran Demirköy halkı okulların hazırladıkları gösterileri büyük coşku ile izlediler.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyetin Kuruluşu’nun 90. Yılı Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’nde coşku ile kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nı tamamen dolduran Demirköy halkı okulların hazırladıkları gösterileri büyük coşku ile izlediler. Her tarafı 2-3 gün önceden Türk Bayraklarıyla donan Demirköy Cumhuriyeti’ne sahip çıktı.
Sabah Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören öğrencilerin hazırladıkları gösterilerle devam etti.
Cumhuriyetin anlam ve önemini belirten konuşmayı Demirköy Kaymakam’ı Musa Aydemir yaptı. Aydemir konuşmasında;
“Bugün Cumhuriyetimizin 90. Yıldönümü’nü kutlamak üzere burada toplanmış bulunuyoruz. Cumhuriyet demek milletin kendisi ve sadakati demektir. Cumhuriyet; Türk Milletinin yüksek karakterine en uygun idare biçimidir. Bizler, dünya milletlerini kıskandıracak bir mücadelenin, azmin ve inancın eseri olan Cumhuriyetin kıymetini bilmeli ve bu şuuru gelecek nesillere nakletmeliyiz. Bu güzel vatanda Cumhuriyet, kardeşliğin, hoşgörünün, üreterek refah içinde bir arada yaşamanın teminatıdır. İnanıyorum ki içinde yaşadığımız yüzyıl Cumhuriyetin yeniden doğuşu olacak” dedi.
Tören Türk Bayrakları’nın, Atatürk İlköğretim Okulu, Fatih İlköğretim Okulu, Yenimahalle İlköğretim Okulu, Askeri Birliklerin ve Resmi Kurum ve Kuruluşların araç geçişi ile sona erdi. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here