Defterdar Şahin ve heyetinden KTSO’ya ziyaret

14
Kırklareli Defterdarı Mustafa Şahin ve heyeti 22. Vergi Haftası münasebetiyle 22 Şubat 2011 Salı günü Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odasını (KTSO) ziyaret etti.

HABER MERKEZİ

Defterdar Şahin’i ve heyetini KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Meclis Başkanı Mehmet Sağ ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.
Defterdar Şahin, Başkan Çetintaş’ın ve Sağ’nın ceketine Maliye Bakanlığı’nın Vergi Haftası ile ilgili kokart yapıştırdı.
Ne kadar kazanç olursa o kadar fazla verginin doğacağını vurgulayan Çetintaş; “Ticaret ve Sanayi Odası olarak sizinle uyum içerisinde çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.
Ülkenin kalkınmasında verginin öneminden bahseden Çetintaş;
“Vergi haftanız kutlu olsun. Ticaret ve Sanayi Odası olarak sizinle uyum içerisinde çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz. Vergi tabiî ki ülkenin kalkınması için önemli bir şey. Bizde bu vergilerin oluşmasında iş adamları olarak ticaret erbabı olarak bir katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Burada mühim olan elimizden geldiği kadar ne kadar kazanç olursa o kadar fazla bundan vergi doğacaktır. Burada da hepimizin işletmelerin olsun, ülkemizin olsun refah seviyesi artacaktır.
Vergi oranlarında son yıllarda düşmesinden dolayı bir sıkıntı var. Aslında artık vergilerinde yüzde yüz tahakkuk edip tahsil edilmesi konusunda da herhalde son senelerde rahatlama oldu. Verginin düşmesinden dolayı daha sağlıklı bir duruma geldik diye düşünüyorum. Sizlerinde bu konuda ilimizdeki çalışmalarınızı memnuniyetle izliyoruz. Kurum olarak da gerek kurumsal anlamda gerekse bizim üyelerimiz sizin mükelleflerinizin olabilecek bazı konularla ilgili yardımcı olmanızdan dolayı memnunluk duyuyoruz. Elimizden geldiği konularda kurum olarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Tekrardan vergi haftanızı kutluyorum. Çalışmalarınızdan dolayı sizi ve ekibinizi burada ağırlamaktan ve nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here