Damla Üzel bir kez daha Masa Tenisi Milli Takımı’nda

32
Kırklareli Masa Tenisi sporcuları 2010-2011 Sezonu’nu Süper Lig’e çıkarak ve Milli Takımlarla bitirdiler. 2011-2012 Sezonu’nda aldıkları derecelere göre Kırklarelili sporcular Milli Takımlar içindeki yerlerini de belirlemiş oldular
HABER MERKEZİ
2010 yılında İstanbul’da yapılan “Avrupa Gençler ve Yıldızlar Avrupa Şampiyonası” ile Milli Takım kariyerine Minik Kategorisi’nde olduğu halde Gençler Kategorisi’ne seçilerek başlayan ve bu başlangıcında da olumlu bir grafik çizen, 30 Haziran-03 Temmuz 2011 tarihleri arasında ise “Balkan Şampiyonası”nda Yıldız Bayan Takımlar 3.sü olan ekipte önemli bir rol oynayan Damla, yine 15-24 Temmuz 2011 tarihlerinde Rusya-Kazan’da yapılan “Avrupa Gençler ve Yıldızlar Şampiyonası”nda Kırklareli’ni ve ülkemizi  bir kez daha onura etmişti.
Kırklareli Gençlikspor Masa Tenisi sporcularından Damla Üzel,  2011-2012 Sezonu’nda aldığı; Yıldızlar Çiftler Türkiye Şampiyonluğu, Ferdi Türkiye 2. Gençler, Çiftler Türkiye 3., Ferdi Türkiye 5. ve KKTC’de yapılan Yıldızlar En İyi 16’larda Türkiye 2. olarak çok iyi bir performans sergilemiş ve Milli Takımı da hak etmişti. 2011-2012 Sezonu biter bitmez önce 28 Haziran-01 Temmuz 2012 tarihlerinde Bulgaristan’ın Gabrovo Şehri’nde yapılacak olan “Balkan Şampiyonası” ve akabinde 13-22 Temmuz 2012 tarihlerinde Avusturya’nın Schwechat Şehri’nde yapılacak  olan “Avrupa Gençler ve Yıldızlar Masa Tenisi Şampiyonası”nda Milli Takım’a davet edilen Damla Üzel Balkan Şampiyonası’nın ardından 04 Temmuz’da Ankara’ da kampa girecek. 13-22 Temmuz 2012 tarihlerinde Avrupa’da Masa Tenisi’nin merkezi olan Schlager Akademisi’nin de bulunduğu Avusturya’nın Schwechat Şehri’nde yapılacak olan “Avrupa Gençler ve Yıldızlar Masa Tenisi Şampiyonası”nda Kırklareli’ni ve ülkemizi temsil edecek. Damla ile birlikte bu iki uluslar arası turnuvada ilimizi ayrıca Masa Tenisi Antrenörü Soner Polat’ta temsil edecek. Buda bizlere ayrıca gurur veriyor. Milli Takım’a hem Sporcu hem Antrenör vermek her ilin harcı değil biz Kırklareli ili olarak bunu başarmanın sevincini yaşamalıyız diye düşünüyoruz. 
Masa Tenisi Kırklareli İl Temsilcisi ve Antrenör Soner Polat yaptığı açıklamasında;
“Damla Üzel 1997 doğumlu ve yaklaşık 3 yıldır tüm Türkiye’nin gündeminde olan bir sporcumuz. Bu güne kadar Minikler Takım Türkiye Şampiyonluğu, 2008-2009-2011 Türkiye Okullar Takım Şampiyonluğu, Minikler Ferdi ve Çiftler Türkiye 2.’liği, Yıldızlar Takım, Ferdi ve Çiftler Türkiye 3.’lüğü, Gençler Türkiye 5. liğiki sporcumuz 2010 yılı Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye Genç Milli Masa Tenisi Takımı’nda oynayarak ilimizin ve ülkemizin gururu oldu. İlk kez mücadele ettiği Avrupa şampiyonası’ndaki performansı ile Dünya sıralamasına giren Damla halen 15 Yaş Altı Dünya Sıralaması’nda 87. sırada bulunuyor. Damla yurt dışına çıktıkça sıralamadaki yeri de yükselerek devam edecektir. Halen Türkiye Masa Tenisi Süper Ligi’nde Gençlikspor Takımı’nda oynayan Damla hedef olarak Süper Lig’de ve Milli Takım’da kalıcı olmak Türkiye Masa Tenisi Milli Takımı’nın değişmez elamanı olmak istiyor.
Ben buradan tüm velilere seslenmek istiyorum. “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” dolayısıyla her şey de başarı öncelikle sağlıklı olmayla doğru orantılı sağlıksız olduktan sonra dünyanın en zeki insanı olsanız da kıymeti yok. Toplumumuzda spor okul başarısını engeller gibi çok yanlış bir kanı var ki bizim sporcularımız aldıkları Takdir ve Teşekkürlerle, kazandıkları okullarla bunu yıllardır ispatlıyorlar. Sporcularımız uzun süredir özveriyle çalışarak, sürekli salonlarda ter döktüler, bu azimli çalışmaların sonucunu da bu noktada görüyoruz. Ben öncelikle Damla Üzel’i ve sonrasında tüm sporcularımı kutluyor, hepsinin Türk Milli Takımı’na aday olduklarını belirterek alınlarından öpüyor ve başarılarının devamını diliyorum.
Kırklareli ilinde şu konunun da bilinmesi lazım Masa Tenisi Yıldız Milli Takımı 3 asıl 2 yedek olmak üzere 5 sporcudan oluşuyor. Önümüzde İstanbul, Bursa Ankara, İzmir, Adana, Sakarya ve bunun gibi birçok il bulunurken şimdilik 1 ama çok kısa zamanda hatta 2012-2013 Sezonu’nda Yıldız Milli Takım’a 2 sporcu birden vermek ilimiz için çok çok büyük bir reklam ve tanıtımdır. Masa Tenisi artık ilimizin tanıtımında çok önemli bir rol üstlenerek ilimizin adını Türkiye’nin her yerinde duyurup başarıyla temsil etmektedir, buna paralel olarak Türkiye Masa Tenisi Federasyonu faaliyetlerini alarak ilimizi hem tanıtmakta hem de maddi anlamda esnafımıza bir getiri sağlamaktadırlar. Bu gurubun tanıtımımızı daha iyi yapabilmesi için tüm esnafımızı, sivil toplum kuruluşlarını sponsor olmaya davet ediyorum” dedi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.