“Daha güçlü ve daha mutlu olabilmek için insanlara destek veriyoruz”

9
Kırklareli Belediye Başkanlığı kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında
18 Mart 2011 Cuma günü “İlişkiler” isimli bir seminer düzenlendi.

HABER MERKEZİ
Saat 14.00’da Kırklareli İl Halk Kütüphanesi Salonu’nda düzenlenen, Kırklareli Anneler Derneği’nin de katkı sağladığı seminere Kırklareli Anneler Derneği Başkanı Aynur Yadalı, dernek üyeleri ile çoğunluğu bayanlardan oluşan vatandaşlar katıldı.
Seminer öncesi bir konuşma yapan Carpe Diem Gelişim Merkezi sahibi Özlenen Deniz Uzun, Carpe Diem Gelişim Eğitim ve Danışmanlık olarak ikinci yılı doldurduklarını, her gittikleri yerde farklı seminerler verdiklerini ifade etti. “Her ay kişisel gelişim üzerine çalışmalarımız var. Hayat değiştirme programları üzerine Edirne’de sistemler kurduk. Değişik açılardan hayata bakabilmek, daha güçlü ve daha mutlu olabilmek için insanlara destek veriyoruz.” şeklinde konuşan Özlenen Deniz Uzun, Banu Birtek’in bugün ilişkiler üzerine konuşma yaparak, Aile Dizilimini anlatacağını kaydetti. Özlenen Deniz Uzun, Banu Birtek’in Aile Dizilimi nedir? Neler getirir? Neler yaşatır? Neler öğretir? Bunları salondakiler ile paylaşacağını belirterek konuşmasını bitirdi.
Seminerin sunumunu yapan Danışman Banu Birtek sunumunda, her şeyin aslında canlı olduğunu, her şeyin bir frekansı ve bir titreşimi olduğunu, en önemlisi her şeyin bir ruhu olduğunu belirtti.  Kendisinin Aile Dizilimi terapisti olduğunu ifade eden Banu Birtek; “Hem şansız hem şanslı bir dönemdeyiz. Birçok olumsuzluklar olurken, bu olumsuzlukları en hafif, en doğal şekilde atlata bilmemiz için çok eski yöntemler gün ışığına çıkıyor. Yeni yöntemler keşfediliyor. Fiziksel bedenimiz dışında düşünce ve fikirlerimiz ile oluşan bir zihin bedenimiz var. Hislerimiz ve sezgilerimizden oluşan bir duygu bedenimiz var. Ruhumuz var.” şeklinde konuştu. Aile Dizilimi hakkında bilgi veren Banu Birtek, Aile Dizilimi’nin günlük hayatta yaşadığımız, yıllarca yakamızı bırakmayan ya da yepyeni karsılaştığımız bir sorunu çözmemiz için, aile köklerine yapılan, tinsel bir yolculuk olduğunu kaydederek; “Aile Dizilimi sonuca yönelik, spirituel bir terapi yöntemi olup, cinsel, maddi, toplumsal/ailevi ve ikili ilişkilerdeki problemler ve ruhsal- bedensel rahatsızlıklara direkt bakış açısı getirip, çalıştırdığı enerji alanı ile çok kısa sürede sorunların çözümüne yardımcı olur. Aile Dizilimi çalışması yapmak isteyenler, genellikle tek başlarına bu çalışmaya katılırlar ve çalışma genellikle grup içinde yapılır. Arzu edenler çalışmaya diğer aile bireyleriyle de katılabilirler. Kendisi için özel ve tek kişilik bir çalışma isteyenler için; sembollerin yardımına başvurulur. Dilimleme sözcüğü; Almanca orijinali “Aufstellung”’un çevirisi olup, konuyla ilgili seçilen temsilcilerin, enerji alanında dizilmesinden kaynaklanır.” dedi.  (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here