“Cumhuriyet Mahallesi’ni cazibe merkezi haline getireceğim”

12
CHP’den Kırklareli Belediye Başkan Adaylığı’nı açıklayan Makine Mühendisi Ünal Başkur, Belediye Başkanı olması halinde uygulayacağı projeleri birer birer tanıtmaya devam ediyor.
HABER MERKEZİ
30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan Yerel Seçimler’de Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Kırklareli Belediye Başkan Aday Adaylığı’nı açıklayan Makine Mühendisi Ünal Başkur, Başkan olması halinde Kırklareli’nin çehresini değiştirecek olan projelerini birer birer tanıtmaya devam ediyor.
05 Ağustos 2013 Pazartesi günü akşamı düzenlediği iftar yemeğinde Kırklareli Merkez İlçe’deki Muhtarları bir araya gelerek; "Muhtarım Fahri Başkan Yardımcım" isimli Projesi”ni tanıtan Başkur 20 Ağustos 2013 Salı günü akşamı saat 21.00’de Karahıdır Mahallesi Çamlık Park’ta düzenlediği toplantı ile “Karahıdır Üvey Değil, Öz Mahallem” isimli Projesi’nin tanıtımını yapmıştı.
Kırklareli merkez ilçenin yapmayı planladığı projeleri ile çehresini değiştireceğini dile getiren Başkur 3. Tanıtım toplantısını Cumhuriyet Mahallesi’nde “Cumhuriyet En Büyük Erdemdir” isimli projesinin tanıtımı yaptı. 22 Ağustos 2013 Perşembe günü saat 21.00’de gerçekleştirilen tanıtım programında konuşan Başkur, mahalle sakinlerinden kendilerini tanıtmaya gelen adaylara projelerinin neler olduğunu sormalarını istedi. Takı tutar gibi taraf tutulmaması gerektiğini belirten Başkur, 5 yıllık geleceğini emanet edecek olan mahalle sakinlerine yapacağı projeler ile ilgili olarak slayt sunumu eşliğinde şunları aktardı:   
“Cumhuriyet Mahallesi’ne ilişkin Belediye Taşınmazları envanteri çıkartılarak projeler geliştirilecektir. Belediye Hizmet Binası ve Bilim Merkezi oluşturulacaktır.  Hizmet Binası içinde Gençlik Merkezi, Konferans Salonu, Tahsilat Noktası, Mavi Masa, Nikah Dairesi, Zabıta Noktası ve Kültür-Sanat İşlikleri oluşturulacaktır. Ali Nazmi Üstündağ Spor Tesisleri rehabilite edilip Basketbol Sahası, Tenis Kortu eklenecek, Kafeterya Bölümü yaşama geçirilip Satranç, Briç ve benzeri oyunlar için mekanlar yaratılacaktır. Koru yeniden düzenlenip farklı işlevselliklere kavuşturulacaktır. İnci Dere Göl Vadisi düzenlemesi içinde yaya dolaşım alanları, Kayıkla Dolaşım Alanı, Kuğulu Bahçe, Teras Kafe, Anfi Tiyatro ve Piknik Alanları oluşturulacaktır. Kapalı Pazaryeri Projesi bitirilip, oluşturulacak sosyal alanlarda farklı etkinlikler gerçekleştirilerek haftanın 7 günü yaşanılan bir ticari alana dönüştürülecek. Kapalı Pazar Yeri’ne halkın Çarşamba günleri ücretsiz ulaşımı sağlanacak. Cemevi Kompleksi’nin bitirilmesi için gerekli düzenleme ve katkılar yapılacak. TOKİ ve Çamlık arası bölge yüksek katlı yapılaşmaya açılacak. Kofçaz Yolu-TOKİ Yolu ve Çamlık arkası bağlantılı Dereköy Çevre Yolu açılacak. TOKİ bölgesinde Spor Alanları, Oyun Bahçeleri ve Anfi Tiyatro yapılıp TOKİ Şenlikleri gerçekleştirilecektir. Kısacası; kolay yaşanabilir ve yaşam standartları yüksek bir kent yaratacağız. Cumhuriyetin erdem olduğuna inanan insanlarla. Bunu mümkün kılacağız. Her şey daha güzel olacak.”  (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here