Cumhuriyet Halk Partisi Kurmayları Kırklareli’ye çıkartma yaptı

11
Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesi Kongre Meydanı’nda 28 Eylül 2013 Cumartesi günü yapılacak olan Büyük Çiftçi Mitingi öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kurmayları ……
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesi Kongre Meydanı’nda 28 Eylül 2013 Cumartesi günü yapılacak olan Büyük Çiftçi Mitingi öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kurmayları 25 Eylül 2013 Perşembe günü saat 13.00’te Kırklareli’ye çıkartma yaptı.
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve beraberindekiler Kırklareli Belediye Başkanlığı ziyaret ettiler. Gürsel Tekin’i karşılayanlar arasında Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan, CHP Kırklareli Milletvekili M.Siyam Kesimoğlu, Kırklareli CHP Milletvekili Turgut Dibek, Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı, Kavaklı Belediye Başkanı İnci Tunç ve çok sayıda partili yer aldı. Kırklareli Belediyesi’nde kısa bir açıklama yapan Tekin şunları kaydetti:
“Burada olmaktan son derece memnunum. Burası bizim önem verdiğimiz ve parti olarak ön planda olduğumuz yerlerden bir tanesi. Burada sizleri görmek bana mutluluk verdi. Önümüzdeki sürece ilgili açıklamayı Parti binamızda yapacağız” dedi.
Konuşmanın ardından Gürsel Tekin ve beraberindekiler yürüyerek Cumhuriyet Halk Partisi İl Binasına gittiler ve Esnafı da ziyaret etmeyi ihmal etmediler. 
Cumhuriyet Halk Partisi İl Binasında yapılan toplantıya; Gürsel Tekin ile birlikte diğer CHP Genel Başkan Yardımcıları Faik Öztrak, Yakup Akkaya, CHP Tekirdağ Milletvekilleri Emre Köprülü ve Candan Yüceer, CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal,  CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan, CHP Kırklareli Milletvekili M. Siyam Kesimoğlu, Av. Turgut Dibek, Devlet Tiyatroları Sanatçısı Orhan Kurtuldu, Çevre İlçelerin CHP’li Belediye Başkanları ve Belediye Başkan Aday Adayları ile çok sayıda partili katıldı.
Parti Binasında konuşmalar öncesinde Kırklareli CHP İl Başkanı Recep Zengin söze başlayarak; “Sayın Genel başkanlarımızı ve buraya gelen tüm Milletvekillerimizi, Belediye Başkanlarımızı ve Parti üyelerimizi Cumhuriyet Halk Partisinin kalesi,kalbi olan Kırklareli’nde görmekten ağırlamaktan çok memnunuz ve onurluyuz” dedi.
* Öztrak; “Üreticimizin her zaman arkasında olacağız”
Sonrasında konuşmasını yapmak üzere gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak şunları kaydetti:
“Kırklareli’de olmaktan son derece memnunuz ve bizleri burada ağırlamanızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Kırklarelili hemşerilerime de saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Türkiye çok önemli bir dönemeci yaşıyor. Yine bu çerçevede halkımız çok büyük sıkıntılar çekiyor. En büyük sıkıntıyı çekenlerin başında Tarım kesimi geliyor. Tarım ve Hayvancılık olarak biz Trakya olarak mağduruz. Önceden verime göre verilen Primler şimdi litre ve Kilo başına verilmeye başlandı. Kaliteli Hayvancılık yapan Trakya bundan çok büyük zarar gördü. Yine geçtiğimiz yıl alınan 1,5 liraya alınan Ayçiçeği bu yıl 1 liraya düştü. Müdahale fiyatı geç geldi, ithalde de yasaklama yapılmadı. Tohum,Mazot ve Gübre fiyatı arttı Ayçiçeği fiyatı %33 oranında düştü. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu konuyu 1-1,5 aydan beri gündemde tutuyoruz ve tutmaya çalışıyoruz. Bugün geldiğimiz noktada elimizde tek yapılabilinecek konu olarak destekleme Primi kaldı. Mitingimizde destekleme priminin en azından 40-50 kuruş arasında yapılması konusunda çağrı yapacağız sesimizi duyurmaya çalışacağız ve haykıracağız. Cumhuriyet Halk Partisi olarak üreticimizin arkasındayız. Bizler sizlerin sözcüsü olarak yer almaya çalışıyoruz. İstiyoruz ki tüm Ziraat odalarımız, Birlik Temsilcilerimiz, Çiftçilerimiz bu Mitingde haykırsınlar sorunlarını hep beraber söylesinler Ankara artık çiftçinin sesine sağır olmasın ve duyarsız kalmasın. Bugün altı buçuk kadar İstanbul arazisi Tarımdan çekilmiş durumda. Bunun apartman yapmak ve şehircilikle hiç alakası yok. Kar etmediği için çiftçi ekmiyor. Sonuç Hayvanına yedirecek bir saman bile bulamayan Türkiye’nin saman ithalatı yapması ortaya çıkıyor. Eğer haykırmazsak ve sesimizi çıkarmazsak vay halimize. Bağırmadığınız hakkınızı aramadığınız her gün kayıptır” dedi.  
* Akkaya; “Örgütlü olarak tepki koymalıyız”
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcılarından Yakup Akkaya ise konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi:
“Askerliğini burada Kırklareli’de yapmış birisi olarak sorunları çok iyi biliyorum. Türkiye’nin zor bir dönemden geçiyor, ülkenin iyi yönetilmiyor. Bugünün Türkiye’ sinde tarım bitme noktasına gelmiş, artık dışarıdan buğday, hayvan, hatta saman bile ithal edilen bir ülke konumuna gelinmiştir. Geldiğimiz noktaya bir bakın. Ülkemizde bununla birlikte Demokrasi sorunu var. Bir korku İmparatorluğunun olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Her kesim artık sindirilmeye çalışılıyor ve korkutuluyor. Örgütlü olarak tepki koymamız gerekiyor. Cumartesi günü Lüleburgaz’da yapılacak olan mitinge herkesi bekliyoruz. Gelin sorunlarımızı alanlara taşıyalım ve haykıralım.”
* Tekin; “Birlikte çok daha güçlüyüz”
Son olarak ise Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin söz alarak şunları kaydetti: “Cumartesi yapılacak olan mitingde sadece çiftçinin sorunlarını değil Türkiye’nin geleceği yönünden bazı kararlar vermemiz gerekiyor.  Sorun sadece Hayvancılık ve Tarımda yaşanılan sorun değil Türkiye’nin bir bütününde yaşanan sorun. Sivil toplum Örgütleri, Sendikalar son dönemde susturuldu ve sindirildi. Buna dur demenin zamanı geldi. Birlikte hareket etmeliyiz kol kola elele omuz omuza bu iktidara dur demeliyiz.  Türkiye’deki yargı sistemi çökmüştür ve sorgulanması gerekir. Yakında açıklanacak olan Demokrasi ve Yargı Paketi tamamen AK Parti paketidir ve buna hiç kimse sesini çıkaramıyor.” 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here