Cumartesi Pazarı’nı sıcak vurdu

7
* Kırklareli merkez ilçede her hafta cumartesi günü kurulan cumartesi pazarı bu hafta havanın sıcak olmasından dolayı sakin bir hafta geçirdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçede her hafta Cumartesi günü kurulan Cumartesi Pazarı bu hafta hava sıcaklığının 32 derece, nem oranın yüzde 44 olmasından dolayı sakindi.
Yaz aylarının gelmesi hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi hem pazarcı esnafını hem de halkı olumsuz yönde etkiledi. Pazar tezgahlarında yerli ürünlerin yerini alması ile pazarcı esnafın pazarın hareketli geçeceğini düşünse de havanın sıcak olması bu durumu tam tersine çevirdi. Pazara alış verişe çıkan vatandaş ucuz, kaliteli ve yerli ürün almak için esnafın ürünlerini dikkatle inceledi. 
Pazaryerinde; Domates kilosu 1 TL, Biber kilosu 1.50 TL, Kabak kilosu 0.50 TL, Salatalık kilosu 1.50 TL, Taze Fasulye kilosu 1 TL, Patlıcan kilosu 1.50 TL, Bezelye kilosu 1.50 TL, Şeftali kilosu 2.50 TL, Kayısı kilosu 1.50 TL,  Çilek kilosu 4 TL, Marul demeti 1 TL, Limon tanesi 0.50 TL’den satışa sunuludu. (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here