Cumartesi Pazarı bomboş

6
Kırklareli merkez ilçede kurulan 2 pazardan biri olan Cumartesi Pazarı’na vatandaşlar rağbet göstermediler. Havanın bir önceki gün yağışlı olmasından dolayı tezgâhlarını çekinerek açan pazarcı esnafı korktuğu başına gelmedi…
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçede kurulan 2 pazardan biri olan Cumartesi Pazarı’na vatandaşlar rağbet göstermediler. Havanın bir önceki gün yağışlı olmasından dolayı tezgâhlarını çekinerek açan pazarcı esnafı korktuğu başına gelmedi. Cumartesi günü akşam saatlerine kadar yağmur yağmadı. Ancak yağmur yağmamasına sevinen pazarcılar, vatandaşların pazara ilgi göstermemesiyle hayal kırıklığına uğradılar. Pazarın bu kadar durgun geçeceğini tahmin etmedikleri belirten bazı pazarcı esnafı belli bir saatten sonra tezgâhlarını toplayarak pazaryerinden ayrıldı. 
* Patates fiyatı değişmedi 
Geçtiğimiz yıllarda çok fazla olan ve günlerce televizyonlarda ve gazetelerde haber olan ve neredeyse bedavaya dağıtılan Patates şimdi ise 1 kilosu 2,5 Lira’ya kadar çıktı.  Kilosu 25 Kuruş’a satılan patates biranda Kilosu 2,5 Lira’ya kadar çıktımsı herkesi şaşırtmıştı. İlkbaharın yaklaşmasına az bir zaman kalmasıyla patatesin çoğalacağını ve tekrar fiyatın düşeceği tahmin ediliyor.
* Turistler pazara renk katıyor 
Çarşamba ve Cumartesi Pazarı’nda Yurt dışından gelen turistler renk katmaya devam ediyorlar. Kafili halinde Kırklareli’ye gelen Turistler Cumartesi Pazarı’na uğramadan Kırklareli’den ayrılmıyorlar. Bu konuda görüşlerini aldığımız Pazarcı Erdinç Güler, son zamanlarda dışarıdan gelen Turistlerin pazara uğradığını bununda pazarı hareketlendirdiğini söyledi. Kırklareli’ye ne kadar çok turist gelirse tüm esnafın işinin biraz daha artacağını söyleyen Güler, Turistlerin pazara gelmesi kendilerini sevindirdiğini söyledi. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here