Çorlu Belediyesi 65 yeni toplu taşıma aracı aldı

25
Tekirdağ’ın Çorlu Belediyesi, şehir içi toplu taşımacılıkta kullanılmak üzere 65 yeni otobüs aldı.

Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çorlu’da faaliyet gösteren yerel ve yaygın medya temsilcilerini, şehir içi taşımacılığında kullanılacak olan otobüslerin üretildiği Gebze’deki Anadolu Isuzu Otomotiv Fabrikasına götürdü.
Baysan, burada yaptığı açıklamada, araçların Çorlu Belediyesi tarafından Anadolu Isuzu Otomotiv Fabrikasından Devlet Malzeme Ofisi aracılığıyla alındığını ifade etti.
Belediyenin görevinin halkın refahını ve rahatını göz önünde bulundurmak olduğunu söyleyen Baysan, şunları söyledi:
”Çorlu Belediyesi olarak, toplu taşımacılık yapılacak otobüsleri alırken çok radikal bir karar aldık. Belediyelerin görevi, insanların refahlarını ve rahatlıklarını göz önünde bulundurarak çalışmalar yapmaktır. Yeni aldığımız 65 otobüsümüz ile Çorlu’da şehir içi toplu taşımacılığı bir belediye olarak yapacağız. Bu çalışmamızda sivil toplum örgütleri, halk, meclis üyeleri, dernekler ve belediyemiz bir araya gelerek karar verdi. 40 büyük 25 de küçük otobüsümüz şu anda Isuzu tesislerinde hazır durumda. Çok kısa bir süre sonra Çorlu halkının hizmetine girecek. Bu araçlar sayesinde 200 kişi daha istihdam edilecek.”
Yeni otobüslerde engellilerin de düşünüldüğünü belirten Baysan, otobüslerde, 70 yaş üzeri vatandaşlar ile polis, asker ve engelli vatandaşların ücretsiz seyahat edebileceğini dile getirdi.
Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ Genel Müdürü Ömer Lütfü Ablay da yaptığı konuşmada, Çorlu Belediyesinin, bu otobüsleri alarak birçok büyük şehir belediyesine örnek olacağını söyledi. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here