ÇKS Dosyası tesliminde son 3 gün

23
Kırklareli Tarım İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada 2011 Yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Dosyaları’nın teslim tarihlerinin belirlendiği ifade edilerek şunlar kaydedildi:
 
HABER MERKEZİ 
“Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeline göre 2011 yılı ürünleri Pamuk, Yağlık Ayçiçeği, Soya Fasulyesi, Kanola, Dane Mısır, Aspir, Zeytinyağı, Buğday, Arpa, Çavdar, Tritikale, Yulaf, Çeltik, Kuru Fasulye, Nohut ve Mercimek üreticilerine fark ödemesine dair 2011/1430 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı esas alınarak hazırlanan  2010/21 no’lu uygulama tebliği gereğince prime esas ürünlerin hasat öncesi Çiftçi Kayıt Sistemi güncellemeleri yapıldı. 
Buna göre; Buğday, Arpa, Çavdar, Tritikale ve Yulaf üreticileri 15 Temmuz 2011 Cuma günü mesai saati bitimine kadar, Ayçiçeği ve Dane Mısır üreticileri de 12 Ağustos 2011 Cuma günü mesai saati bitimine kadar dosyalarını teslim edebilecekler. 
Çiftçilerimizin belirlenen tarihleri dikkate alarak 2011 yılı prim desteğinden yararlanabilmeleri için ÇKS Dosyaları’nı teslim etmeleri gerekmektedir. Üreticilerimize ve Kamuoyuna önemle duyurulur.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here