CHP’den aday adayı olabilmek için son gün

22
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, Milletvekili Aday Adayı olarak şimdiye kadar 11 başvurunun olduğunu, artış veya azalış olabileceğini belirterek bugün mesai saati bitimine kadar aday adaylığı başvurularının sonlanacağını söyledi.


HABER MERKEZİ

Gündoğdu; “Milletvekili Aday Adaylarımız gelen Genelge doğrultusunda 25 Mart 2011 Cuma günü saat 18.00’ a kadarda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreterliğine başvuruda bulunmak zorundadırlar” dedi.
12 Haziran’da yapılacak olan 24. Dönem Milletvekilliği Genel seçimleri için 03 Nisan’da Kırklaeli’de önseçim olacağını söyleyen Gündoğdu, yaklaşık olarak bin 500’ün üzerinde oy kullanılacağını belirtti.
Aday adaylarının netleşeceğini ifade eden Gündoğdu sözlerine şu şekilde devam etti;
“3 Nisan’da önseçim yaptıktan sonra milletvekili adaylarımız netleşmiş olacak. Önseçime baktığımız zaman demokrasinin değişmez kurallarından geliyor. Kırklareli’nin il yönetimi ve ilçe başkanlığı olarak yaptığımız toplantıda oy birliği ile önseçim istiyoruz kararını gönderdikten sonra örgütümüz kararını dikkate aldıkları için Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere MYK’da ve parti meclisinde görev yapan herkese teşekkür ediyorum ve takdir ediyorum.
Milletvekili aday adaylarımız gelen genelge doğrultusunda bugün saat 18.00’ a kadarda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreterliğine başvurmak zorundalar. Şuanda bizim toplam 11 aday adayımız var. Bunun sayısı yükselebilir mi, düşebilir mi bilmiyorum. Ama bugün Genel Sekreterliğe yapılacak başvurularda artış olacağını düşünüyorum. Şuana kadar başvurular yeni başladı. Zannediyorum başta ilimizin mevcut milletvekilleri olmak üzere bugün aday adaylığı için genel merkeze gidip başvuru yapacak arkadaşlarımızdan bilgim var.
Bugün belki mevcut aday adayı olan arkadaşlarımızdan vazgeçecek olanlarda olabilir ama ben düşünmüyorum. Çünkü herkesle görüştüm ve hepsi başvuru yapacağını söylediler.” (ue)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.