CHP’de 6 Şiddetinde deprem

20
Kırklareli Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı’nda 6 CHP’li Meclis üyesi sessiz protesto ederek toplantıyı terk etti.

Ekim ayı meclis toplantısının başlamasının ardından, CHP’li 6 üye, birer ikişer hiçbir açıklama yapmadan toplantının yapıldığı salondan ayrıldı.
Nedeni bilinmeyen bir şekilde CHP’li üyelerin salonu terk etmesi üzerine AK Parti meclis üyelerinden Sebahhattin Uçar, Başkan Çağlayan’a; ‘sayın başkan CHP’li meclis üyeleri toplantıdan neden ayrıldı’ sorusunu yönetti.
Soruyu duymazlıktan gelen Çağlayan, toplantı gündemine devam etti.
Konu üzerine sinirlenen AK Parti Grup Başkanı Fahrettin Üstündağ; “sizin kendi üyeleriniz meclis toplantısında durmuyor. Ben neden durayım. Toplantıyı terk ettiğim tutanaklara işlensin” diyerek toplantıdan ayrıldı.
Konu ile ilgili görüştüğümüz Başkan Çağlayan, protestoyla ilgili bir bilgisi olmadığını belirerek;
“Benim protesto hakkında bir bilgim yok. Neden terk ettiler bilmiyorum. Kimin ve kaç kişi olduğunu da bilmiyorum. Eğer ki protesto ile ilgili bir durum varsa artık ilerleyen zamanlarda ortaya çıkar.”
Son olarak konuşmasında Çağlayan meclis toplantı salonundan çıkarken basın mensuplarına dönerek; “Muhalefete gerek yok biz yetiyoruz zaten” şeklinde konuştu.
Toplantıyı CHP’li meclis üyeleri Şenol Can, Yıldırım Koca, Tuncay Gökçe, Mustafa Ovarda, Kemal Aşkın ve Ahmet Yaşa terk etti.(ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here