CHP Seçim Startı’nı 24 Ekim’de veriyor

19
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanlığı Binası’nda gerçekleştirilen toplantıda CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, 2015’te yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri için Seçim Startı’nı, 24 Ekim’de Üyelerin Eğitimiyle vereceklerini söyledi. 
CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin İl Danışma Toplantısında yaptığı konuşmasında, 2014 Yerel Seçimleri’nde Trakya’da olduğu gibi oy kaybına uğramalarına rağmen Merkez İlçe ile birlikte 5 İlçe ve 5 Beldeyle birlikte 10 Belediye Başkanlığı kazandıklarını söyledi.
 
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen İl Danışma Toplantısı 19 Ekim 2014 Pazar günü saat 14.00’da Parti Binasında yapıldı. 
30 Mart 2014 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri ile 10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları’nın değerlendirildiği toplantıda ayrıca, 2015 yılında yapılacak olan Genel Seçimlerin hazırlıkları değerlendirildi.
CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin’in başkanlık ettiği toplantıya; CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit Çağlayan, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, CHP’li İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Yeni ve Eski İl Başkanları katıldı.
Toplantı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin şunları kaydetti;
“Ülkemiz Cumhuriyet Tarihi’nin en bunalımlı günlerini yaşıyor. Bağımsız, tarafsız olacağına dair yemin eden Cumhurbaşkanımız meydan meydan gezerek, adeta bir Başbakan, bir Siyasi Parti Lideri gibi davranmaktadır. Komşularımız ile sıfır sorun dedik sorunsuz komşumuz kalmadı. Önceki Dışişleri Bakanımız şimdiki Başbakanımız sayesinde Ülkemiz Dünya’da adeta yalnızlaştırıldı, bir tek dost ülke kalmadı. Son yüzyılın en büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kirli bir adaletle kapatılmak istenmektedir. 2014 yılı içerisinde 2 tane çok önemli Seçim, 1 Olağan Üstü Kurultay yaşadık. 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde burada değinmek istemediğim nedenlerden dolayı bütün Trakya’da olduğu gibi oy kaybına uğradık. Yinede merkez ilçe dahil 5 İlçe ve 5 Belde olmak üzere 10 Belediye Başkanlığı kazandık. Evrensekiz Belediyesi’ni MHP’den, Ahmetbey, İnece Beldesi’yle Kofçaz İlçesi’ni AK Parti’den aldık. Kırklareli Nüfusunun yüzde 75’nin yaşadığı yerlerde Belediye Başkanlarını partimiz Cumhuriyet Halk Partisi kazandı. Alpullu, Kavaklı, İğneada ve Kıyıköy seçimlerini nasıl kaybettik halen daha çözemedik. Bu süreç ile ilgili şunu söylemek isterim ki bunu buradaki herkes destekleyeceğini inanıyorum. Ben varsam parti var, ben yoksam parti yok zihniyetini partimizden silmemiz gerekir. Yerel Seçimlerde Trakya illeri arasında %45.6 oy oranıyla 1. olduk.  10 Ağustos 2014 günü yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde %82 katılım oranı ve %69 oy oranıyla Türkiye 1’ncisi olduk. 2015 Genel Seçimleri’ne hazırlık çalışmalarına 24 Ekim’den itibaren üyelerimizin eğitimiyle başlıyoruz. Eğitim çalışmalarımız öncelikle yeni üyelerimiz, kadın ve gençlerimizden başlayacak. 2015 Genel Seçimleri köprüden önce son çıkışımızdır. Ya çok partili demokrasi sistemimiz devam edecek yada söylemek dahi istemiyorum.” 
İl Başkanı Recep Zengin’in konuşmasının ardından 30 Mart 2014 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri ile 10 Ağustos 2014 günü yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları ve 2015 yılında yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri’nin hazırlıklarının değerlendirildiği toplantı basına kapalı olarak devam etti. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.