CHP Pınarhisar İlçe Başkanlığı CHP’nin 91. Yılı’nı törenle kutladı

36
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 91. Kuruluş yılı Cumhuriyet Halk Parti (CHP) Pınarhisar İlçe Başkanlığı tarafından törenle kutlandı.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 91. Kuruluş yılı Cumhuriyet Halk Parti (CHP) Pınarhisar İlçe Başkanlığı tarafından törenle kutlandı. Törene; CHP Pınarhisar İlçe Başkanı Volkan Ertan ve eşi Aysun Ertan, CHP Kadın Kolları Başkanı Ayşe Cansever, CHP Gençlik Kolları Başkanı Öner Debreli, Belediye Başkan Yardımcısı Ömürlü Dinçer, Belediye Meclis Üyesi Temel Ürek, Belediye Meclis üyesi Samet Eser ve Pınarhisar CHP üyeleri katıldılar.
CHP Pınarhisar İlçe Başkanı Volkan Ertan’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan törende, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için 1 Dakikalık Saygı Duruşu’nda bulunuldu. Çelenk Sunumu ve Saygı Duruşu’nun ardından CHP Pınarhisar İlçe Başkanı Volkan Ertan CHP’nin 91 Yıl önce kurulduğunu, o günden bu güne dimdik ayakta olduğunu ifade etti. Başkan Ertan sözlerine şöyle devam etti;
“Cumhuriyet Halk partisi 91 yıl önce bu gün kuruldu. CHP Atatürk’ün partisidir. Cumhuriyet’in partisidir. Biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak Atamızdan aldığımız emaneti 91 yıldır koruyoruz. Bu emaneti bizden sonra ki nesillere teslim edeceğiz ve onlarda bu emaneti ve Cumhuriyeti sonsuza dek koruyup kollayacaktır. 
Partimizin kuruluş yıldönümünden birkaç gün önce Belediye Başkanımız Mustafa Cingöz ile Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeniden Genel Başkanlığa seçildiği CHP Büyük Kurultayı’na katıldık. Genel Başkanımızı tüm üyelerimiz adına kutladık. Bu gün bir defa daha kutluyorum. Kırklareli İl ve İlçeleri ile Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde %70 oyla Türkiye 1’ncisi oldu. Ancak Kırklareli ve İlçelerinden Parti Meclisimize bir tek üye bile seçilmedi. %3-5 oy alan İllerden Parti Meclisi’ne üye seçilirken, Kırklareli’den kimsenin parti meclisine seçilememesi manidardır.  Bu durum Kırklareli İl örgütünü ziyadesi ile üzdü. Ancak buna rağmen biz partimize sadakatimizden vazgeçmeden Pınarhisar CHP İlçe Başkanlığı olarak şimdiden Genel Seçim startını verdik. Çalışmalarımıza ve mücadelemize azmimizden bir şey kaybetmeden devam edeceğiz. Demokrasinin temel taşı olan partimizin 91. Yılı’nı kutlar, başarı dolu nice 91 yıllar dilerim” dedi.
Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz’de CHP’nin 91. Kuruluş Yıldönümü sebebiyle şu açıklamalarda bulundu;
“Partimizin 91. Yılı’nı kutluyor,  başarı dolu nice uzun yıllar diliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi Cumhuriyetin Partisi’dir. Büyük kurtarıcı Atatürk’ün bizlere emanetidir. Cumhuriyetimizin timsali olan partimize bizden önceki nesiller nasıl sahip çıktıysa bu gün bizde bu emanete sahip çıkıyoruz. CHP Demokrasimizin temel taşıdır. Çok partili Demokratik Rejime geçişin öncüsü olmuştur. Bizlerde Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyetin daima koruyucusu olduk. Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyet ile partimizin altı okunda bulunan ilkelerin yılmaz savunucusu olduk. Olmaya da devam edeceğiz. İlçe Başkanımız Volkan Ertan’la katıldığımız CHP Büyük Kurultayı’ndaki iki adaylı yarışta da tam bir Demokrasi Örneği verildi. Bu Demokrasi yarışında yeniden Genel Başkanlığa seçilen Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nu tebrik eder, yeni dönemde kendinse başarılar dilerim. CHP’li her üyeye Ülkenin içinde bulunduğu kötü durumdan kurtulması için görev düşmektedir. Herkes Ülkenin kurtuluşu için üzerine düşen görevi eksiksiz yapmak mecburiyetindedir.” (Hacer Gökkaya)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here