CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’na Turabi Kayan seçildi.

44
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lüleburgaz İlçe Kongresi 08 Nisan 2012 Pazar günü Lüleburgaz Esnaf Düğün Sarayı’nda yapıldı. 3 listenin yarıştığı seçimlerde, eski ilçe başkanlarından Turabi Kayan, İlçe Başkanlığı’na seçildi.
HABER MERKEZİ
İlçe Başkanı Özcan Değirmencioğlu tarafından Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu’nun okunduğu Kongre’de Divan Heyeti; Parti Meclisi Üyesi İrfan Hüseyin Yıldız, Emrah Arslan ve İsmet Yetişkin’den oluştu.
401 Delegenin bulunduğu Lüleburgaz’da, Kongre’de 397 oy kullanıldı. Seçimde 2 oy geçersiz sayılırken 
Turabi Kayan’ın Yeşil Listesi 183, Zafer Seber’in beyaz listesi 145, Zeki Akın’ın kırmızı listesi ise 67 oy aldı.
Kongre’de konuşan CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, CHP’li olmanın sorumluğunun olduğunu ifade etti. 
Kesimoğlu; “Kazanan adayımızın diğer adayları kucaklama, kaybeden adayların da küsmeme sorumluluğu vardır. Ülkemiz hızla faşizme ortaçağ karanlığına ilerliyor. Bu memleket bizden görev bekliyor. Bugün mesele, Lüleburgaz, Kırklareli, Vize, Pınarhisar değil. Bugün mesele Türkiye. Türkiye’yi kurtarmak hepimizin sorumluluğu ve buna bugün buradan başlayacağız. Bugün buradan başlayarak biz CHP’liler bu memleketin kaderine el koyacağız. başka yolu yok" dedi.
CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek de, ülkenin git gide daha kötü günlere gittiğini, AKP’nin tüm kesimlerin sesini kıstığını söyledi. Dibek, seçilecek İlçe Yönetimi’nin 2014 Yerel Seçimleri göğüsleneceğini hatırlatarak bu nedenle  yönetimin üzerine çok önemli bir görev ve sorumluluk düştüğünü de sözlerine ekledi. 
Toplantıda söz alan partililer de birlik beraberliğin önemine işaret ederek ülkenin kötü günlerden geçtiğini ve işlerin git gide daha da kötüleştiğinin altını çizdiler. 
Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde, Turabi Kayan, 183 oy alarak CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’na seçildi.  Seçimlerin ardından büyük coşku yaşandı. 
Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu: 
Fuat Baldırlı, Murat Başaran, Abdullah Çeri, Pınar Dündar, Münevver Enginol, Alaaddin Güncer, Olcay Kaya, Sevgi Kenar, Erdin Kurt, Erkan Okan, Nihal Organ, Gülşen Öztürk, Coşkun Şentürk, Erden Uğurlu, Serhan Uzuntekin, Özgen Yılmaz.
Kongre’ye; CHP Parti Meclisi Üyesi İrfan Hüseyin Yıldız, CHP Kırklareli Milletvekilleri Mehmet Siyam Kesimoğlu ve Turgut Dibek, eski milletvekilleri, Lüleburgaz Belediye Başkanı  Emin Halebak ve çevre Belediye Başkanları, Kırklareli ve ilçelerinden İl ve İlçe Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, Esnaf Odalarının Başkanları ve CHP’li delegeler katıldı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here