CHP Kırklareli Örgütü, Kılıçdaroğlu’nun Çorlu Mitingi’ne katıldı

14
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek istemek için İstanbul’dan karayolu ile Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’ne geldi.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek istemek için İstanbul’dan karayolu ile Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’ne geldi. CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca, İl Genel Meclis Başkanı Cavit Çağlayan, B. Mandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez, Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker ve CHP Kırklareli Örgütlerinden birçok partilinin katıldığı Mitinge ilgi oldukça yoğundu.
05 Ağustos 2014 Salı günü saat 19.00’da Çorlu Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan yaklaşık 10 bin kişiye önce Kılıçdaroğlu ile beraberinde gelen parti yöneticileri ile partinin son yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mustafa Sarıgül tanıtıldı. Türk Bayrakları ve CHP flamaları ile donatılan meydanda toplanan kalabalığa konuşan CHP Genel Başkanı, Miting alanındakilerin “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganı atması üzerine Kılıçdaroğlu; “Ondan yana hiç endişem yok. Hepimiz Mustafa Kemal’in askerleriyiz. ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen Mustafa Kemal’ın askerleriyiz” diye karşılık verdi.
* “Milletin adayı, millete küfür edenle beraber olmaz”
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Milletin adayı’ olarak kendini tanıttığını hatırlatan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “Milletin adayı için 76 milyonun anlaşması gerekir. Bölücüden milletin adayı olmaz. Milleti kucaklayan milletin adayı olur. Bana sordular, yakın arkadaşı var dostu beraber fotoğraf çektiriyorlar. Bende dedim ki; Milletin anasını belleyenlerin adayı. Bunun üzerine açıklama yapmışlar; Analar bizim için kutsaldır bunu nasıl söyler diyor. Bütün analar kutsaldır bütün anaların ellerinden gerekirse ayaklarından öperim. Ama benim anlamadığım şu; O telefon konuşmasında milletin anasına küfredeni yanından atacaksın. Vereceksin mahkemeye hesabını soracaksın. Bunu bana değil ona söyleyeceksin. Ben söylediğim zaman ananın kutsal olduğunu hatırlıyorsun. Asıl küfreden adama söyleyeceksin onun için söylüyorum. Bu düşüncede olanlar Cumhurbaşkanı olamaz” dedi.
Gazze’de çocukların öldürüldüğünü, hastanelerin okulların bombalandığını, bunun üzerine Başbakan Erdoğan’ın çıkıp bağırıp çağırdığını anlatan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “Konuşmakla iş çözülmez. İsrail’e dersini mi vermek istiyorsun. Yolunu yöntemini söyledim. Hükümetin Malatya Kürecik’te Radar İstasyonu’nu kapatıyor mu? Konuşuyor sadece konuşmakla iş çözülmez. Gazze için üzülüyorsan kapatırsın Radar İstasyonu’nu. Dersini verirsin, dersini veriyor mu konuşuyor” ifadelerini kullandı.
* “Kürecik kapatılsın”
Musul Başkonsolosluğu’nda 49 vatandaşımızın IŞİD’in elinde rehin olduğunu, konsolosluk görevlilerinin terk etme konusundaki taleplerinin hükümet tarafından kabul edilmediğini ve teslim olmaları yönünde talimat verildiğini kaydeden Kılıçdaroğlu; “Şimdi kalkmış milliyetçilikten bahsediyor. İstiklal Marşı’ndan bahsediyor. Savaşın bitmesini sağlayacak bir kişi vardır; İtibarı olan bir kişi o da Ekemeddin İhsanoğlu. Ortadoğu’yu biliyor. 57 İslam Ülkesi’ni yönetti. Filistin’deki iç savaşı bitirdi. Kudüs Nişanı ödülü verildi. 57 ülkeyi dirayetle yönetin bir insan başarı ile Cumhurbaşkanlığı yapabilir. İtibarı olan birisi. Bu koltuğa oturduğu zaman ilk el atacağı konu Ortadoğu olacak. Orada akan kanı durduracaktır. Bayrağımız indirildi, 49 vatandaşımız rehin. Erdoğan ağzını aşıp terör örgütü diyemiyor. Çünkü silahları bu verdi, Tır’ların içindeki silahları biliyoruz belgelerini açıkladık” dedi. (Özkan Başaran) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.