CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı’na Şahabettin Vardar seçildi

22
* Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı Seçimi dün gerçekleştirildi. Yapılan seçimlerde oy kullanan 324 delegeden 190 delegenin oyunu alan Şahabettin Vardar CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı’na seçildi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de Mayıs Ayı içerisinde İl Kongresi’ni yapacak olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Kongreleri’ni yapmaya başladı. Cumhuriyet Halk Partisi kongre süreci içerisinde 01 Nisan 2012 Pazar günü saat 11.30’da Paşa Cafe’de Kırklareli Merkez İlçe Kongresi’ni gerçekleştirdi.
Düzenlenen Kongreye; CHP Kırklareli Milletvekilleri Mehmet Siyam Kesimoğlu, Av. Turgut Dibek, CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan, eski Milletvekilleri Yavuz Altınorak, Dr. Tansel Barış, Kırklareli Belediye Başkanı  Av. Cavit Çağlayan, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı, Belde Belediye Başkanları, CHP İl Başkanı İhsan Kazan, İlçe Başkanları,  İl Genel Meclisi Behçet Şen ile Meclis Üyeleri, CHP Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Gülay Tülüş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, eski Belediye Başkanları, CHP Gençlik Kolları Üyeleri, delegeler ve partililer katıldı.
Divan Başkanlığı’na CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan ve Üyelikleri de Recep Zengin ile İsmail Kolcular’ın seçilmesinin ardından Saygı Duruşu’nda bulunularak, İstiklal Marşı’nın okunması ile Kongre başladı. İlk olarak CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Gürkan Yenerel tarafından kendi döneminde yapılan çalışmalar ile hesap raporu okundu. Okunan rapor delegelerin görüşüne sunuldu. Yapılan oylama sonucunda oybirliği ile eski yönetim ibra edildi.
* “Kongre’de birlik ve beraberlik mesajları verildi
Daha sonra konuşmalar bölümüne geçildi, sırası ile eski Belediye Başkanlarından Yılmaz Şeşen, 23. Dönem CHP Kırklareli Milletvekili Dr. Tansel Barış, CHP Merkez İlçe Başkanı Gürkan Yenerel, CHP Kırklareli İl Başkanı İhsan Kazan, CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan, CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu ile CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek söz alarak  Türkiye gündemini değerlendirdiler.
Yapılan konuşmalarda; şimdi kavga zamanı olmadığının altı çizilip, birlik olma zamanı olduğunu belirterek esas mücadelenin iktidar ile olması gerektiği ifade edildi. Konuşmalarda 2014 yılında yapılacak olan Yerel Seçimler’de tüm Belediyeler, 2015 yılında yapılacak olan Genel Seçimler’de de tüm Milletvekillikler için çalışılmasının gerekliliği vurgulandı. CHP’nin iktidar olabilmesi için partinin herkese ihtiyacı olduğunu belirterek birlik ve beraberlik mesajı verildi.
* “Bana verilen bu görev benim için bir mevki değil, yapılması zorunlu bir sorumluluktur”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı’na Aday olan Gürcan Saatçı ilk olarak yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesi Kırklareli ilinde Merkez İlçe arkadaşlarımızla birlikte yönetime talip olduk. Ülke sorunlarının yanı sıra yerelde yaşadığımız uygulamaları seslendirmek, çözüm aramak, partililerimize yardımcı olmak gibi bir sürü sorumluluğun omuzlarımıza yük olduğunun farkındayız. Birazdan onayınıza sunacağımız kadromuzla Kırklareli’de büyüyen bir Cumhuriyet Halk Partisi’ni yaymak, Atatürk ve Cumhuriyete inanan herkese kapılarımızı sonuna kadar açmak, üye sayımızı arttırmak niyetini ve kararlılığını taşımaktayız. Bunu yaparken yöremizde bulunan Sivil Toplum Örgütleriyle yakın temasta bulunup, onların fikirlerinden yararlanacağız. Halkımızın içinde dertlerini dinlemeye özen gösterip, bu dertleri yetkililere ulaştırmayı vazife olarak kabul edeceğiz. Bunların hepsine huzurlarınızda söz veriyorum. Bu dönemde özellikle gençler için projeler hazırladık. Bu projeleri gerçekleştirerek partimizin kapılarını sonuna kadar açacağız. Gelişen partimizin birçok etkinliği sorumlu ve etkili, olacaktır. İl Genel ve Belediye Meclisimizin çalışmalarını yakından takip edip halkımıza aktarmak önem verdiğimiz konular arasındadır. Partimizin İl Yönetimi’nin, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ile uyum içerisinde, Genel Merkez’in belirlediği Politikalar çerçevesinde daha güçlü bir ilçe için kollarımızı sıvadık. Sizlerden görev bekliyoruz. Bizler koltuk sevdalısıyla değil görev aşkıyla yola çıkıyoruz. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi bireylerin değil tüm Türkiye’nin partisi ve koruyucusudur. Ben gelecekte hiçbir zaman mevki sahibi olmayacağım. Çünkü bana verilen bu görev benim için bir mevki değil, yapılması zorunlu bir sorumluluk olacaktır. Bu görev içinde yola çıkan arkadaşlarımı çağırıp size tanıtmak istiyorum.”
* “Bizleri daha büyük görevler bekliyor”
İkinci olarak konuşan CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Adayı Şahabettin Vardar yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Yıllardır Partimizi Kırklareli’nde hak ettiği yere taşımak ve ülkemizi karanlıktan kurtarmak için, birlikte omuz omuza mücadele ettiğimiz, hiç bir feda karlıktan kaçınmadan, bu mücadeleyi hep beraber verdiğimiz siz değerli Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarımın karşısında bugün, Kırklareli Merkez İlçe Başkan Adayı olarak bulunmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyorum.
Uzun yıllar birlikte, bu örgütün her kademesinde görev yaptık. 2004, 2007, 2009 ve 2011 Seçimleri’nde hep beraber aktif rol alarak, halkımızın da desteği ile Partimizi Kırklareli’de en üst seviyeye hep birlikte taşıdık. Referandumda da yüzde 76’lık bir oyla rekor sayılabilecek bir sonuca hep birlikte imza attık. Şimdi bizi daha büyük bir görev beklemektedir. Bu artık bir görev olmaktan çıkmış, bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu gün ülkemizde yaşananlar geleceğe dair derin kaygılar duymamıza neden olmaktadır.
Yaşananları hepimiz görmekteyiz. İnsanların Gözüne soka soka, sanki inadına yapar gibi, meydan okur gibi Cumhuriyetimizi kendilerine göre dizayn etmeye çalışıyorlar. En son yaşanan 4+4+4 olayı ile kafa karıştırıyorlar. Sanki çok yeni bir model yaratmışlar gibi lanse ediyorlar. Halbuki bu düzenlemelerle kendi emellerini adım adım gerçekleştirmeye, Cumhuriyeti eksiltmeye, Atatürk’ümüzü unutturmaya çalışıyorlar.Önlerinde yıkamadıkları bir hedef var. Meclis’te, belediyelerde, illerde, ilçelerde, alanlarda direnen bir hedef Cumhuriyet Halk Partisi var.
Şimdi hedefleri partimizi etkisiz hale getirmek. Bakın bugün kendilerine ne hedef koymuşlar: "2014’te şu şu şu belediyeleri alacağız" içinde bizim belediyemizde var. Önce şunu çok iyi anlamalıyız; Bu onlar için sadece yerel yönetimde başarılı olma hedefi değil, Cumhuriyet Halk Partisi’ni güçsüz bırakma, tüm Türkiye’ye hakim olma hedefinin bir parçasıdır. Bize düşen görev, öncelikle Kırklareli’de buna izin vermemektir, vermeyeceğiz. Evet, önümüzde 2014 Yerel Seçimleri var. Bizi neyin beklediğini bilmediğimiz bir anayasa değişikliği isteyen, Başkanlık Sistemi’ne özenen, rejimi değiştirmeyi hedefleyen bir iktidar partisi ve bir Başbakan var. İşte bizim görevimiz tüm bunlara hazırlıklı olmak, tüm bu gelişmelere karşı, varımızı, yoğumuzu ortaya koyarak bilinçli, sistemli, örgütlü bir mücadele yürütmek ve partimizi hem yerel yönetimlerde, hem de Türkiye’de iktidara taşımaktır.
Bugün bizim en büyük görevimiz "Türkiye’nin bu kötü gidişine, bu karanlık iktidara bir dur demektir." Ülkemiz, sen, ben kavgasından daha önemlidir. Çünkü yaşanan bu tartışmalarla kaybedecek zamanımız yoktur. Zaman Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürümenin, Cumhuriyetimize sahip çıkmanın zamanıdır. Bu salondaki tüm Cumhuriyet Halk Partililerin bu bilinçte olduğuna inanıyorum, bunun için yapmamız gereken tek şey, partimizdeki tartışmalara bir son vermek, birlik olmak, bugün bu kongre biter bitmez, canla başla uyum içinde çalışmaya başlamaktır. Bu inançla bana verilecek görevi layıkıyla yerine getireceğime söz veriyorum.
Değerli Cumhuriyet Halk Partililer örgütümüzden aldığımız enerji ile çıktığımız bu yolda ben ve arkadaşlarım, sizlerin temsilcisi olarak canla başla çalışıp sizleri mahcup etmeyeceğimize inanıyoruz.
Yapılan konuşmaların ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı Seçimi için gelen Delegeler oluşturulan bölümde oy kullanmaya başladılar. Oy kullanma işleminin tamamlanmasının ardından sayıma geçildi. Yapılan sayımlarda 326 delegeden,  324 delege oy kullandı. Oy kullanan 324 delegeden 134 delegenin oyunu Gürcan Saatçı alırken, 190 delegenin oyunu alan Şahabettin Vardar Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı’na seçilmiş oldu. 
Yapılan Seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı’na seçilen Şahabettin Vardar’ın listesinde şu isimler yer aldı:
* Yönetim Kurulu Asil Üyeleri: Leman Arabacı, Muammer Balcı, Yusuf Baran, Alper Baydemir, Didem Cebeci, Murat Çanta,Cüneyt Demir, Zafer Gencay, Çiçek Güçlü, Deniz Gülşen,  Soner Gündüz, Necla Kontacı, Şener Pekçeer, Seyfettin Ülgür.
* Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: Gürcan Gültekin. Gülçin Çam, Meryem Gider, Doğan Göloğlu, Emre Arif Özdemir, Serkan Kan, Ersoy Ataseven, Zeki Demirtaş, Yalçın Zaim, Aydın Kanık, Nurcan Duran, Hayrettin Öztepe, Işıl Değirmenci, Ersan Karatay.
* İl Kongresi Delege Adayları: Yasemin Ertaş Açık, Funda Akcan, Gülüzar Akkaş, Nursel Aldemir, Türkan Alpagut, Leman Arabacı, Gülçin Aral, Beyhan Arslan, Ali As, Orhan Atakur, Cevahir Atik, Hikmet Ay, İbrahim Ayaz, Fettah Aygün, Tahir Aygün, Erdal Aygün, Güler Bağış, Basri Hasan Bal, Muammer Balcı, Bilgen Balcı, Yusuf Baran, Bayram Batu, Selami Bilgiç, Ziynet Bilister, Elmas Büyükdere, Altan Can, Didem Cebeci, Hacer Çakır, Murat Çanta, Tamer Çelebi, Kemal Namık Çoban, Erdoğan Delioğlu, Cüneyt Demir, Derya Demirci, Özlem N. Demircioğlu, Yılmaz Dingiloğlu, Gülten Düzen, Seda Düzyol, Ediz Engin, Ziya Erçin, Remzi Ertan, Ufuk Ertop, Gülser Gencay, İsmail Gideroğlu, Zerrin Gökçen, Deniz Gülşen, Gürcan Gültekin, Vecdi Gündoğdu, Sevim Gündoğdu, Soner Gündüz, Ertal Gürdal, Yalçın Gürkaş, Zeki Güven, Hülya Işık, Eren Işık, Mehmet İlter, Fahrettin İrkey, Savaş Kahveci, Arif Kala, Aydın Kanık, İpek Karagözsoy, Sercan Karahan, Hüsnü Karakaya, Hüseyin Kavaz, İzzet Kaymaz, Candan Kesimoğlu, Mesut Keskin, Bahttin Kılıç, Meral Kılıçarslan, Necla Kontacı, Fatih Konuk, Yeşim Kurban, Serkan Metin, Erdinç Oran, Ayşe Özdil, Ayşenur Özen, Türkan Özkan, Sevcan Özyürüten, Şener Pekçeer, Vedat Sakallı, Hasan Sert, Oğuz Sevim,Ayfe Sevim, Tuna M. Soykan, Fuat Ali Şeker, Tuncay Şenol, Yılmaz Çoşkun Şeşen, Mustafa Taşkıran,  Arif Tez, Savaş Tokuç, Nevriye Tokuç, Ahmet Tufan, Nuri O. Tuna, Gökhan Uyanık, Mümün Uygul, Recep Üresin, Şahabettin Vardar, Gürkan Yenerel, Münür Yıldızer, Burcu Yüce, Nazife Zengin. (s)
  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here