CHP Kırklareli İl Yönetimi ve Merkez İlçe Yönetimi düştü mü?

49
* Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) geleneksel olarak yapılan Çarşamba Toplantısı’nda İl Yöneticilerinden Tuncay Gökçe yaptığı açıklamalarında CHP Kırklareli İl Yönetimi ile Merkez İlçe Yönetimi’nin istifalar sonrasında düştüğünü belirtmesi kafalarda soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) geleneksel olarak yapılan Çarşamba Toplantısı’nda İl Yöneticilerinden Tuncay Gökçe yaptığı açıklamalarında CHP Kırklareli İl Yönetimi ile Merkez İlçe Yönetimi’nin istifalar sonrasında düştüğünü belirtmesi kafalarda soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.
HABER MERKEZİ 
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) geleneksel Çarşamba toplantısında istifa gerginliği vardı. Söylentilere göre CHP Kırklareli İl Başkanın da aralarında bulunduğu 15 kişi CHP Kırklareli Yönetim Kurulu’ndan istifa etti. İstifalar nedeniyle gergin başlayan toplantıyı istifa etmeyen CHP İl yöneticileri yönetti.
16 Aralık 2014 Salı günü CHP Kırklareli Merkez İlçe Yönetimi’nden 8 kişinin istifasını vermesi İlçe Yönetimi’nin düştüğüne kesinlik kazandırdığı iddia edilirken, İl Yöneticisi Tuncay Gökçe Çarşamba Toplantısı’nda yaptığı açıklamasında İl Yönetimi’nden; Recep Zengin, Elif Karaçam Güne, Özge Düzen, Aysun Vardar, Ayfer Sevil, Gökçe Kanal, Tuncay Şenol, Mesut Keskin, İzzet Kaymaz, Şavaş Kahveci, Ekrem Eker, Türkan Alpagut, Yasemin Ertaş, Yüksel İbrikçi ve Zafer Şirin’in istifa ettiğini söyledi. Bu açıklamanın ardından kafalarda “İl Yönetimi de mi düştü?” sorusunun oluşmasına neden oldu.
CHP Kırklareli İl Yöneticisi Tuncay Gökçe’nin yaptığı konuşmada şunları kaydetti;
“Dün Kırklareli Merkez İlçe Yönetimi toplanıp 8 kişi istifa etti. Böyle olduğundan dolayı İlçe Yönetimimiz düşmüş gözüküyor. Bu arada bu gün bakıldığında İl Yönetimi’nde de 15 kişi istifa etmiş vaziyette. Bu yüzden İl Yönetimi de herhangi bir kararı verebilecek yetkiye sahip değil. Bu gün bakıldığında İlçe Yönetimi düştü mü? Düşmedi mi? o da bir muammadır. İlçe Yönetimi’nin istifalarının şeklinin toplanın hoş olmadığını biliyorum. İl Yönetimi’nin istifalarını da tek tek cımbızla ayıklanarak, bazı kişilerin aranarak istifa dilekçelerinin alındığını ve bunların bugün Ankara’ya götürüldüğünü biliyoruz. Ankara da şuanda MYK Toplantısı yapılıyor. Bununla ilgili olarak da Kırklareli gündemi olarak bir karar çıkacak. Bu karar ne olur bilmiyorum” dedi.
Toplantı sırasında Gökçe’ye; “Biz şuanda düşmüş yönetimle mi konuşuyoruz?” diyen CHP’li vatandaşa Gökçe; “Hayır biz şuan istifa etmemiş yönetimiz” cevabını verdi. Toplantıda yapılan açıklamalar ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiyi almak üzere telefonla aradığımız CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin’e gazetemizin baskıya girdiği saate kadar ulaşamadığımızdan sorduğumuz sorunun cevabını bugün alabileceğimizi umuyoruz. (Berkay Çamlı)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here