CHP Kırklareli İl Örgütü Çarşamba Toplantısı’nda bir araya geldi Zengin; “Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’na desteğimiz tam”

9
 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanlığı tarafından her hafta düzenli olarak gerçekleştirilen Çarşamba Toplantıları’nda bu hafta Nevşehir’de 78 İl Başkaların katılımıyla gerçekleştirilen toplantı değerlendirildi. 
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanlığı tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen Çarşamba Toplantıları’ndan birisi daha 27 Ağustos 2014 Çarşamba günü saat 12.30’da parti binasında yapıldı.
CHP Kırklareli İl Başkan Recep Zengin’in Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda Kurultay öncesi yapılan çalışmalar partililere aktarıldı. Çarşamba Toplantısı’nda partileri bilgilendiren CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, Parti olarak yoğun bir sürece girdiklerini söyledi.
Nevşehir’de 78 İl Başkanları ile bir araya geldiklerini söyleyen Zengin şunları söyledi;
“Cumhuriyet Halk Partisi olarak yoğun bir sürece giriyoruz. Geçtiğimizi günlerde Nevşehir’de 78 İl Başkanı’nın katılımlarıyla bir toplantı gerçekleştirdik. 78 İl Başkanının oluşturduğu ortak bir komisyonun ele aldığı bildiri Nevşehir’de basına okundu.  Ulusal basın bu toplantıya geniş yer verirken bir TV Kanalı basın bildirisi okunurken canlı yayın yaptı. Nevşehir’den döndükten sonra bende buradaki basına gereken açıklamayı yaptım.  O toplantıda şöyle bir karar alındı. Daha önceki Kurultayda Genel Başkan İl Başkanları’nın Parti Meclisi’ne girmesinin önünü kapatmıştı. Bu Kurultay’da bunun kalkması gerektiği konusunda bir görüş birliğine varıldı ve Genel Başkan’a bazı öneriler götürmek için bir komisyon oluşturuldu. Geçtiğimiz gün Kırklareli’nin de aralarında bulunduğu 7 İl Başkanı’nın oluşturduğu komisyonda bir bildiriyi Genel Başkanımıza sunduk. Genel Başkanımızla yaklaşık 1.5 saat bir görüşme olanağı bulduk. Cumhuriyet Halk Partisi’nin temel unsuru olan örgütlerimizin ve üyelerimizin arzusu; Genel Başkanımızın demokratik, katılımcı, bilgiyi ve liyakati öne çıkaran, parti disiplinin sağlayan, örgütlerin taleplerine açık bir yönetim anlayışı ve işleyişini daha da güçlendireceğine inanıyor ve güveniyoruz. İçinde bulunduğumuz tarihsel sürecide göz önüne alarak; ülkemizde yaşanan kutuplaşma, ayrışma ve ekonomik yozlaşmayı sonlandıracağına, ekonomik refahı, adaleti ve toplumsal bütünlüğümüzü sağlayacağına, partimizi iktidara, ülkemizi geleceğe taşıyacağına inandığımız Sayın Genel Başkanımıza bu Kurultay’da desteğimiz tamdır. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanları olarak yükselen özgürlük ve demokrasi taleplerinin yaşama geçirilmesi için partimizin, sosyal demokratik ideolojisine ve devrimci yapısına her zaman sahip çıkacak ve bu konudaki hassasiyetimizi kararlılıkla devam ettireceğiz. Kurultayımızın partimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyor, yurdumuz, halkımız ve insanlık adına insani ve ahlaki tüm değerlerin yaşama geçirilmesi mücadelesinde Sayın Genel Başkanımıza başarılar diliyoruz.”  (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here