CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu Genel Merkezi temsilen Çin Halk Cumhuriyeti’nde

7
20-31Mayıs 2013 tarihleri arasında Çin Komünist Partisinin (ÇKP) daveti üzerine Kırklareli CHP İl Başkanı Vecdi Gündoğdu Çin Halk Cumhuriyeti’ne gidiyor.
HABER MERKEZİ
Genel Merkezi temsilen gerçekleştirilecek ziyarette Gündoğdu’ya İstanbul, Adana, Samsun, Kars, Sivas, Siirt il başkanları eşlik edecek. AKP ve MHP’den de birer heyetin katılacağı ziyaret, başkent Pekin’de Devlet Başkanlığı düzeyinde kişilerin karşılama komitesi eşliğinde başlayacak olup,  finans ve ticaret merkezi Şanghay ve Uygur Özerk Bölgesi’nin başkenti Urumçi ve Kaşgar’ı da kapsamaktadır. Daha evvel CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da davet üzerine gittiği ziyaretin hedefi; Türkiye-Çin ilişkilerinin güçlenmesine ve zenginleşmesine katkıda bulunmak, CHP ile ÇKP arasındaki bağları çeşitlendirmek ve pekiştirmek.
Ziyarette gerçekleştirilecek seminerlerde ÇKP’nin kuruluşundan bugüne geldiği süreç, Çin Halk Cumhuriyeti ve Türkiye’nin ticari – ekonomik ilişkileri konulu gündem maddeleri bulunmaktadır.
Çin Halk Cumhuriyeti’nin Türkiye’ye yönelik ilgisini ve yatırım isteklerini güçlendirmek amacı ile yapılan ziyaret için CHP Genel Merkezini temsilen görevlendirilen İl Başkanı Vecdi Gündoğdu  12 gün sürecek olan ziyaretin ardından  01 Haziran 2013’te Türkiye’ye dönüş yapacak. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here