CHP Kadın Kolları Eğitim-İş’in “Öğretmenler Günü”nü kutladı

32
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Kırklareli İl Başkanı Şükran Yöney ve partililer, Eğitim-İş Kırklareli Şubesi’ni ziyaret ederek öğretmenler gününü kutladı.
HABER MERKEZİ
Eğitim-İş Kırklareli Şubesi’nce yapılan çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler veren Eğitim-İş Kırklareli Şube Başkanı Hayri Girgin, türbanlı öğretmenler ile ilgili bir çalışma başlattıklarını söyledi.
Öğretmenlerin yasak olmasına rağmen türbanlı olarak derse girdiklerini ifade eden Girgin, yapılan tespitler sonucu çeşitli okullarda olmak üzere sayılarının yaklaşık 10’un üzerinde olduğunu belirtti.
Ayrıca Girgin, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz gün çıkartılan kılık-kıyafet yönetmeliğini doğru bulmadıklarını, bu yönetmelik ile çocuklar arasında sınıf ayrımcılığı olmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi.
Girgin; “Biz sendikalar olarak bakanlıkların, siyasi partilerin yada herhangi bir olayda yapılan yanlışları uyarmakla mükellefiz. Biz bu tip sıkıntıların karşısında durmazsak bu sıkıntılar dağ gibi olur. Milli eğitim bakanlığı tarafından geçtiğimiz gün 1 gecede yeni kılık-kıyafet yönetmeliği çıkartıldı. Bu çok gerekli bir şey değildi. Bu yönetmeli çıkartmadan önce tabandan bir araştırma yapılmadı. Yeni çıkartılan yönetmelik öğrenciler arasında sınıf ayrımcılığı yapacak. Her ailenin geliri yüksek değil. Aynı kıyafeti 2-3 gün giyebilecek çocuklarımız var. Fakat yüksek gelirli ailelerin çocukları ile düşük gelirli ailelerin çocukları arasında sıkıntı yaşanacağını düşünüyorum. Yeni yönetmelik çıkartılması konusunda acele dilmesi beni çok şaşırttı. Hiç kimsenin haberi yoktu böyle bir uygulamadan” dedi.
Ayrıca Girgin, kendilerini ziyaret eden CHP Kırklareli İl Başkanı Şükran Yöney’e ve diğer partililere teşekkür ederek, yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Girgin’de öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here