CHP İlçe Teşkilatı Muhtarlar Derneği’ni ziyaret edip muhtarların dertlerini dinledi

16
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lüleburgaz İlçe Teşkilatı, 01 Şubat 2010 Pazartesi günü Lüleburgaz Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti.

Lüleburgaz

İlçe Başkanı Turabi Kayan ve İlçe Yönetimi’nin katıldığı ziyaret sırasında Muhtarlar Derneği Başkanı Yavuz İşçioğlu, ziyaret nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getirip İlçe Teşkilatı ve Başkana çalışmalarında başarılar diledi.
İlçe Başkanı Turabi Kayan, demokrasinin yapı taşı olan muhtarların önemine dikkat çekerek tüm muhtarlara görevlerinde başarılar diledi. Kayan “ Köy ve mahalle muhtarlarının çeşitli sorunları ve dertleri olduğunu biliyoruz. Bu sorunları dile getirmekten imtina etmeyin. Sizler demokrasinin temel taşısınız ve seçim ile göreve getirilen kişilersiniz. Unutmayın ki dünyada demokrasinin yerleşmesini sağlayanlar hep ezilen kesim olmuştur. Ezilen kesim de her zaman eşitlik ve adalet ister. Bütün haklar mücadele sonucu kazanılır. Mücadele etmeden hak alınmaz” dedi.
Ziyaret sırasında konuşan Gündoğu Mahalle Muhtarı İlhan Keskinkaya “ Kırklareli’nde tek bilgisayarı olmayan muhtar benim. Şu an muhtarlık binam bile yok. Evraklarımı ve mühürleri traktör römorkuna yükledik, öyle hizmet vermeye çalışıyoruz. Eskiden ikametgâh düzenleyip masraflarımızı çıkarırken şimdi nüfusta ücretsiz çıkarılması ile masraflarımızı dahi çıkartamaz durumdayız” dedi. (gk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here