CHP eski Vekili Dr. Tansel Barış; “Lüleburgaz Vekilsiz bırakıldı”

20
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Kırklareli ilçelerinde kongre süreci devam ediyor. Kofçaz ile Başlayan Kongre süreci geçtiğimiz hafta Pazar günü yapılan Merkez İlçe Kongresiyle devam etti.
Haber-Yorum: Özkan Başaran
2 adayın yarıştığı CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Seçimi’ni Şahabettin Vardar kazandı. 8 Nisan 2012 Pazar günü yapılacak CHP Lüleburgaz İlçe Kongresi’ne günler kala, CHP eski Kırklareli Milletvekili Tansel Barış yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Geçtiğimiz dönem Kırklareli ilimizde, Lüleburgaz ilçemizi temsilen ben CHP’den Milletvekilliği görevini yapmıştım. Milletvekili Ön Seçimleri’ndeki yarıştan hiç bir Lüleburgazlı arkadaşımız seçilecek sıraya gelemedi. Lüleburgaz’ın parçalanması bizi vekilsiz bıraktı. Benim en çok üzüldüğüm konu elinden tutup bir yerlere getirdiğimiz arkadaşlarımızın vefasız tutumudur. Bazı arkadaşlarımızı bir yerlere getirdik,  merdivenleri yavaş yavaş çıkacağına birden bire en üst makamları düşündüler. Eğer merdivenleri birer birer çıksaydılar bugün o arkadaşlarımız halen görevlerinin başında olurdular. Lüleburgaz’da şimdi olduğu gibi vekilsiz kalmazdı. Benim 8 Nisan Pazar günü yapılacak CHP Lüleburgaz İlçe kongresinde desteklediğim İlçe Başkanı adayı, Zafer Seber kardeşimdir. Zafer Seber ve ekibi seçimi kazanırsa CHP kazanmış olacaktır, Lüleburgaz kazanmış olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle CHP Örgütümüzü saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Barış ve hoşgörü havası içinde bir İlçe kongresi yaşanmasını diliyorum. Pazar günü tüm CHP’lileri Lüleburgaz’daki Demokrasi Şöleni’ne davet ediyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here