CHP, Çarşamba Toplantısı’nda gündemi değerlendirdi

19
* Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanlığı tarafından her hafta düzenli olarak gerçekleştirilen Çarşamba Toplantıları’nın dünkünde Kırklareli ve Türkiye gündemi değerlendirildi.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet halk partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanlığı tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen Çarşamba Toplantıları’ndan birisi daha yapıldı. Dün yapılan toplantıya; CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Şahabettin Vardar, Belediye ve İl Genel Meclis Üyeleri, İlçe Başkanları, Kadın Kolları Üyeleri ve partililer katıldı.
Açılış konuşmasını yapan CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, geçtiğimiz hafta içerisinde CHP Genel Merkezi’nde yapılan İl Başkanları Toplantısı’nda görüşülenler ve alınan kararlarla ilgili olarak bilgilendirmelerde bulundu. Önümüzdeki Yerel Seçimler’de parti olarak izlenecek olan yolla ilgili bilgiler verdi.
Kırklareli merkez ilçe ile Babaeski ve Lüleburgaz ilçelerinde yaşanan sel baskınları ile ilgili olarak konuşan CHP Kırklareli Milletvekili Kesimoğlu, belediyelerimiz ve devletimizin katkılarıyla açılan yaraların en kısa zamandan sarılacağını belirterek şunları kaydetti:
“Pazartesi günü Kırklareli merkez Karahıdır Mahallesi’nde bir sel felaketi yaşandı. Birçok ev maddi hasar gördü. Hem belediyemizin hem de devletimizin katkılarıyla o yaralar sarılacak. Daha Karahıdır’da ki felaketin üzüntüsünü, sıkıntısını atlatmadan, çok daha büyük onu gölgede bırakacak bir felaket yaşadık Babaeski ilçemizde. Gece evime giderken Babaeski’de bulunan taş köprü taşma noktasına gelmiş. Babaeski Belediye Başkanımız Abdullah Hacı ile Babaeski’de dolaştık ve vatandaşımızı uyardık. Bize söylendiği kadarıyla Kırklareli Barajı kontrol edilemeyen savaklardan geçen sudan dolayı sel felaketi oldu.  Taş köprüden sonraki tüm siteler yaklaşık 1 bucuk metre su altında kaldı. Yardım ekipleri ekmek, su, erzak dağıtımı yaptı. En önemli sevincimiz can kaybının yaşanmamış olması. Şuanda temizleme ve hasar tespit çalışmaları devam ediyor” dedi. 
Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kesimoğlu’nun açıklamalarının ardından CHP Kırklareli İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Çarşamba Toplantısı basına kapalı devam etti. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here