Cep Sanat’ın Kasım ayı sayısı, müdavimleriyle buluştu

10
Cep Sanat’ın Kasım ayı sayısı, müdavimleriyle buluştu

Kırklareli’nin kendine özgü tek dergisi, aylık kültür-sanat ve edebiyat dergisi Cep Sanat, 4. yılında 37. sayısıyla Kasım ayında tekrar müdavimleriyle buluştu.

Geçtiğimiz ayki sayısında haklı sebepler nedeniyle yayınına son verilmesi gündeme gelen Cep Sanat, Savaş Erdem’in özverili emekleri neticesinde ‘yola devam’ kararı aldı. Derginin Kasım ayı sayısında Ata’mızın ölüm yıldönümü ve ilimizin kurtuluş yıldönümünün aynı aya denk gelmesi vesilesiyle, Atatürk ve Kırklareli’ne yönelik çalışmalara ağırlık verilmiş.

Bunun yanısıra Kırklareli’nden yetişmiş büyük bir isim olan Faik Canselen ile ilgili bilgilere yer verilerek, ön kapağa Canselen’in ‘Ileri’ adlı şiiri konmuş.

Derginin 5. sayısında “Atatürk’e göre Türkçe” adlı bir konu işlenmiş ve Atatürk’ün kendi el yazısı orjinal olarak sayfada yer almış.

KIRKSEDER Başkanı Nazif Karaçam bu ayki sayfasında “Trakya’da Bir Kadın Romancı Safiye Erol”u işlemiş. “Unutulmaz Güzelliklerimiz” sayfasında “Kuş Sarayı-Kuş Evleri” konusu, “Yöre Yemeklerimiz” sayfasında “Çeneçarpan Çorbası”, “Bizim Sanatçılarımız” köşesinde Faik Canselen, Mehmet Ağırgan’ın “Serhad Yansımaları” köşesinde “Cumhuriyet Yıllarında Kırklareli-1 konusu, “Eski Sayfalardan” köşesinde Melih Cevdet Anday’ın “Atatürk’ün Bir Saati Vardı” adlı şiiri işlenmiş.

Bunun yanısıra Abdülkadir Güler, Aleaddin Ikican, Mehmet Özbilen, Ülkü Duysak, Nisan Tepel, Nesrin Inankul gibi birçok şairin şiiri; Ismail Göktaş, Sebahattin Şenpazar, Yaşar Faruk Inal gibi yazarların yazıları yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here