Çarşamba Pazarı’nda bayram sonrası durgunluğu yaşandı

18
* Kırklareli merkez ilçede kurulan 2 halk pazarından biri olan ve Trakya’nın en büyük pazarlarından birisi kabul edilen Çarşamba Pazarı’nda bu hafta bayram sonrası durgunluğu yaşandı. Bir çok pazarcının tezgah açmadığı görüldü. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçede kurulan 2 halk pazarından biri olan Çarşamba Pazarı’nda bu hafta bayram sonrası durgunluğu vardı. 
08 Ekim 2014 Çarşamba günü Sungurbey Caddesi üzerine kurulan pazara vatandaşlar fazla ilgi göstermezken, bir çok pazarcı esnafında tezgahını açmadıkları görüldü. Böyle bir durgunluğu bu hafta beklediklerini söyleyen pazarcılar bayramdan sonraki ilk Pazarlarda böyle bir durgun yaşandığını söylediler. Kurban Bayramına 1 hafta kala 3 defa Pazar kurulduğunu söyleyen pazarcılar şunları belirttiler;
“Bayram sonrası böyle bir durgunluk bekliyorduk. Bayram öncesi vatandaş çok para harcadılar ve bu haftada bu pazarı etkiledi. Birde bayrama 1 hafta kala 3 defa Pazar kuruldu ve insanlar ona göre alışverişlerini yaptılar. Bizler bu pazarın bu kadar durgun geçeceğini tahmin ediyorduk ve bir çok pazarcı arkadaşımız tezgahlarını açmadılar.” 
Çarşamba Pazarında durgunluğun yanı sıra bazı meyve sebze fiyatlarında da biraz artış olduğu gözlerden kaçmadı
* Erdinç; “Bayram öncesi pazarcının yüzü güldü” 
Kırklareli Seyyar Pazarcılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Erdinç Güler,  bayramdan önce Çarşamba ve Cuma günü kurulan pazarda Konfeksiyon Bölümü’nün çok hareketli geçtiğini söyledi.
Bayram öncesi pazarcının çok mutlu olduğunu söyleyen Erdinç şunları kaydetti:
“Kurban bayramı öncesi son Çarşamba pazarında ve Arife günü Cumartesi pazarının kurulduğu yerde açılan pazara vatandaşlarımızın ilgisi bir hayli fazlaydı. Özellikle son aylarda büyük sıkıntı çeken Konfeksiyon bölümündeki pazarcılara Kurban Bayramı ilaç gibi geldi. Bugün ise Bayramın hemen ardından kurulan pazarda vatandaşların ilgisi yok denilecek kadar az. Ancak biz pazarın bu hafta bu kadar durgun geçeceğini tahmin ediyorduk. Pazarda bir çok arkadaşımız tezgâhlarını bile açmadığı gözleniyor. Kırklareli halkını Çarşamba ve Cumartesi Pazarları’na bekliyoruz, pazarımızı gelip görsünler fiyatların ne kadar uygun olduğunu ve çeşitlerin bol olduğunu”  (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here