Çapa; “Kayıt Yenileme ve Yeni Kayıt Başvuruları devam ediyor”Çapa; “Kayıt Yenileme ve Yeni Kayıt Başvuruları devam ediyor”Çapa; “Kayıt Yenileme ve Yeni Kayıt Başvuruları devam ediyor”

14
Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayati Çapa, Açık Öğretim Ortaokulu 1. Dönem Kayıt Yenileme ve Yeni Kayıt Başvuruları’nın devam ettiğini…
HABER MERKEZİ
Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayati Çapa, Açık Öğretim Ortaokulu 1. Dönem Kayıt Yenileme ve Yeni Kayıt Başvuruları’nın devam ettiğini, ortaokul öğrenimini tamamlamak isteyen vatandaşların Açık Öğretim Ortaokulu’na kayıt yaptırabileceğini söyledi.
Kayıtların, 12 Eylül Cuma gününe kadar yaptırılması gerektiğini belirten Çapa, şu bilgileri verdi:
"Çeşitli nedenlerden dolayı ortaokul öğrenimini tamamlayamayan vatandaşlarımız Açık Öğretim Ortaokulu birinci dönem yeni kayıt ve kayıt yenilemek için Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüze ya da Mesleki Eğitim Merkezine başvurmaları gerekiyor. 14 yaşını doldurmuş, ilkokul mezunları, ortaokulu tamamlamadan ayrılanlar ve ortaokulu açıktan bitirme sınavında başarılı olamayanlar Açık Öğretim Ortaokuluna kayıt yaptırabilir. Özel eğitime muhtaç, tutuklu, hükümlü, ıslah evlerinde bulunan yada kamu görevlisi ebeveynine bağlı olarak yurt dışına çıkmak zorunda kalanlarda yaş sınır aranmıyor. Açık Öğretim Ortaokulu kayıtları için vatandaşlar 12 Eylül Cuma gününe kadar kayıt yenilemesi ya da yeni kayıt yaptırması gerekiyor."
Çapa, Açık Öğretim Ortaokulu ders kitaplarının ücretsiz olarak verildiğini sözlerine ekledi. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here