“Canlı Hayvan Borsası” Projesi kabul edildi

1
Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel, Trakya Kalkınma Ajansı’na sundukları "Canlı Hayvan Borsası" Projesi’nin kabul edildiğini bildirdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel, Trakya Kalkınma Ajansı’na sundukları "Canlı Hayvan Borsası" Projesi’nin kabul edildiğini bildirdi.
Altıntel yaptığı açıklamasında, projenin hayata geçirilmesi için titizlikle çalıştıklarını söyledi. Kırklareli’nin canlı hayvan borsasına ihtiyacının olduğunu belirten Altıntel, proje ile ruhsatsız hayvan satışlarının ve kayıt dışı ekonominin önüne geçileceğini ifade etti.
Proje ile hayvan sahiplerinin haklarının da korunacağını anlatan Altıntel, şunları söyledi:
"Büyük bir titizlikle yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda hazırladığımız bu projenin hayata geçirilmesi için hızımızı kesmeden koşmaya devam ediyoruz. Zira, hayvan varlığı bakımından zengin bir bölge olmamız, bir canlı hayvan borsası kurulmasını zorunluluk haline getirmiştir. Dışa bağımlı olmamızın önüne ancak kayıt altına alınan, kontrol edilebilir, etkin ve verimli bir piyasaya sahip olmakla geçebiliriz. Çünkü bu borsa sayesinde hayvanlara, alıcı, satıcılara ait her türlü bilgi kayıt altına alınabilmekte ve hayvanların sağlık kontrolleri yapılabilmektedir. Ayrıca alıcı ve satıcıların haklarının korunmasında, hayvanların layık olduğu değere ulaşmasında ve illegal ekonominin önüne geçilmesinde yine canlı hayvan borsasının çok büyük rolü olacaktır." (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here