Can; “Futbolda duygusallığa yer yok”

7
Kırklarelispor Kulübü başkanı Volkan Can 2013-2014 sezonu ve genel durum hakkında yeni yüzü ile yeniden faaliyete geçen sporcu evinde yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:


HABER MERKEZİ
Kırklarelispor Kulübü başkanı Volkan Can 2013-2014 sezonu ve genel durum hakkında yeni yüzü ile yeniden faaliyete geçen sporcu evinde yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“2013-2014 Sezonuna az bir süre kaldı. Beş haftalık süreçte teknik ekibimiz takımımızı hazırlamaya çalışacak. İşler biraz zorlu bir şekilde yürüyor. Ancak biz zorluklara alışık olan bir ekibiz.  Yeni yapılan transferler ile gücümüze güç kattık. Şimdi birkaç mevkii daha oyuncu alarak transferi noktalayacağız. Bu sene takım olarak yaş ortalaması daha aşağılarda. Daha genç bir ekip oluşturduk. Bugüne kadar bizimle beraber olup bu forma için ter döken arkadaşlarımız oldu. Bazıları ile yollarımız ayrıldı bize verdikleri hizmetleri hiçbir zaman unutmayacağız. Ancak futbolda duygusallığa yer yok.  Her gün sistemler değişiyor birileri geliyor birileri gidiyor. Bunlar olağan şeyler. Bu yüzden kimse darılmasın gücenmesin diye takımda kalması diye bir şey söz konusu olamaz. Çünkü duygusal olmaya başlanıldığı an hat yapma oranımız yükseliyor ve yanlış kararlar verebiliyoruz. Bunun önüne geçmeye çalışıyoruz. Bugün burada başkan Futbolcu ilişkisi yaşıyoruz ancak dışarıda bunları ayırt etmeye çalışıyoruz ve arkadaşız. Kırklarelispor olarak daha önceleri birçok kere dile getirmiştim boşa kurşun atamayız ve ayağımızı yorganımıza göre uzatmaya çalışıyoruz. İnşallah hayırlı ve sakatlık olmadan bir sezon geçirmek istiyoruz. Tüm takımlara da aynı temennide bulunuyorum. Ancak biz Kırklarelispor olarak farklı bir sorumluluğumuz da var bizler Trakya Futbolunun tek Profesyonel futbol takımıyız. Omzumuzdaki yükümüz ağır. Bununla birlikte formamızın ağırlığını taşıyacak oyuncuları bulmalıyız. Oyuncularıma bu formanın önemini, değerini ve ağırlığını anlatmak zorundayız. Bunun ağırlığını kaldırabilecek oyuncular burada forma şansı bulacak. İlk maçlarımızı muhtemelen yine Lüleburgaz’da oynayacağız. Burası hazır olana kadar Lüleburgaz’da bu iş devam edecek. Bu sezon farklı olacak güçlü ekipler var grubumuzda ancak bizi kendimizin haricinde hiçbir takım ilgilendirmiyor. Biz kendi işimizi düzgün yaptığımız sürece başarılı oluruz. Bu konuda Teknik ekibimize ve Futbolcu kardeşlerimize güveniyorum.” (Serkan Koçtürk) 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here