Çakıllı Yeni Cami’de Hatim Töreni yapıldı

31
Kırklareli’nin Vize ilçesine bağlı Çakıllı Beldesi’nde Yaz Kur’an Kursları’na katılan öğrenciler için Hatim Töreni düzenlendi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Vize ilçesine bağlı Çakıllı Beldesi’nde Yaz Kur’an Kursları’na katılan öğrenciler için Hatim Töreni düzenlendi.
Çakıllı Beldesi Yeni Cami İmam Hatibi Hüseyin Akgün’ün öğreticiliğini yaptığı hatim programında, Kur’an kursu öğrencileri tarafından Kur’an-ı Kerim’den Ayetler, İtikat, İbadet ve Siyer Dersleri’nden seçilmiş dini bilgiler okundu ve ilahiler seslendirildi.
Çakıllı Belediye Başkanı Mehmet Bayram, törende yaptığı konuşmada, dinimizi öğrenmede Yaz Kur’an Kursları’nın önemine değinerek, çocuklarını yetiştiren aile büyüklerine ve kendilerine dini eğitim veren hocalara teşekkür etti.
Yeni Cami İmam Hatibi Akgün de hatim programına yoğun ilgi gösteren belde halkı ile öğrencilerin ailelerine teşekkür ederek, ailelerden çocuklarını bundan sonraki yıllarda da Kur’an Kursları’na göndermelerini rica etti.
Son olarak Vize İlçe Müftü Yardımcısı ve ilçe vaizi Ali Öner tarafından da Kur’an-ı Kerim’in öğretilmesi, okunması ve dini bilgilerin öğrenilmesi konularında bilgi verildi. Tören, Ali Öner’in Hatim Duası ile son buldu.
Hatim merasimi sonunda, kursu başarıyla tamamlayan 6 öğrenciye belgeleri ve hediyeleri, Hüseyin Akgün tarafından verildi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here