Çağlayan; “Ihtiyaçlarımızı karşılarken önce yerli mallarına yönelmeliyiz”

19
Çağlayan; “Ihtiyaçlarımızı karşılarken önce yerli mallarına yönelmeliyiz”

Tutum-Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan bir mesaj yayımladı.

 Çağlayan mesajında, ihtiyaçlarımızı karşılarken önce yerli mallarına yönelmemiz gerektiğini vurgulayarak şunları kaydetti;

“Ülkemizde daha ilköğretim sıralarında tutumlu olma alışkanlığı kazandırılmaya gayret edilmekte, tutumlu olmanın bizlere yaşam boyu rahatlık sağlayacağının üzerinde hassasiyetle durulmaktadır.

Paramızı ve zamanımızı iyi yönetirsek, ihtiyacımızdan fazlasını satın almazsak zaman içinde artanı ile yatırım yapabilir yaşamın getirdiği olası zor anlarda kimseye hem maddi anlamda, hem de zamanın doğru kullanılması anlamında ihtiyacımız kalmaz.

Ülkemiz sınırları içinde yetiştirilen ürünlere, fabrikalarımızda yapılan mallara Türk Malı patenti basılmakta ve buna göre ihtiyaçlarımızı karşılarken önce yerli mallarına yönelmeliyiz.

Bugün yurdumuzda her tür araç ve gereç üretilmekte, topraklarımızda her tür ürün yetiştirilmektedir.

 Yerli malı kullandığımızda ilaç, akaryakıt, hammadde ve dış borçlarımız için gerekli olan sermayemiz azalmamış olur ve dış üretim mallara duyulan özentinin ülke ekonomisine olan zararları ortadan kalkar.

Bu duygu ve düşünceler ile tüm halkımızın Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftasını kutlar, bu konuda bilinçli toplumlar yaratmak için üzerimize düşecek tüm çalışmalarda Kırklareli Belediyesi olarak yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here