ÇAĞ-DİL Yabancı Dil ve Bilgisayar Kursu Kırklareli’de

23
Kırklareli’de ÇAĞ-DİL Yabancı Dil ve Bilgisayar Kursu 07 Ocak 2011 Cuma
günü saat 17.00’de Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yasin
Özdil ve ÇAĞ-DİL Kurucusu Zafer Kalkandelen tarafından açıldı. Özdil
yaptığı açılış konuşmasında şunları kaydetti;

HABER MERKEZİ

“İlimize, Ülkemize hayırlı olması bol eğitimli geçmesi iyi öğrenciler yetiştirilmesi dileğiyle hayırlı olsun” diyerek kurdeleyi kesti.
Müdür Yardımcısı Özdil, Kurucu Kalkandelen, Genel Müdür İrfan Dehmen ve katılımcılar kursu gezmesinin ardından Kurucu Kalkandelen yaptığı açıklamasında Çanakkale ve Edirne’den sonra artık Kırklareli’de de eğitim vereceklerini belirterek bir gün içerisinde çeşitli gruplar halinde yaklaşık 500 kişiye hitap edecekleri büyüklükte bir kurs oldukları kaydetti.
Öncelikli olarak İngilizce ve Almanca Kursları’nın açılacağını kaydeden Kalkandelen, talep olduğu takdirde diğer Yabancı Dil Kursları’nın da açılacağını belirtti.
Kalkandelen; “Resmi olarak açılışımızı yaptık. Artık önümüzdeki eğitimlere bakacağız. Çanakkale ve Edirne’deki şubelerimizde en çok İngilizce ve Almanca Kursları’na talep vardı. Burada da öncelikli olarak onları açmayı düşünüyoruz. Fakat diğer yabancı dil kursları için açılma talebi gelirse onları da gruplar halinde açabiliriz.
Bilgisayar kursları, işletmecilik, web tasarımı, girişimcilik kurslarımızın yanı sıra en popüler KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı), ALES (Akademik Lisanlı Eğitim Semineri), DGS (Dikey Geçiş Sınavı) gibi kurslarımız vardır. Biz sürekli eğitim verdiğimiz için 1 gün içerisinde çeşitli gruplar halinde 500 kişiye hitap edebiliriz. Devamlı kayıt alabilir ve oluşan gruplarla eğitime başlayabiliriz. Yani bir dershane gibi bir statümüz yok. Ayrıca kurslarımızın kayıtlarının başladığını duyan Kırklarelili vatandaşlarımızdan da yoğun bir ilgi gördük. Beklentilerimizin bir talep var. Yetişkinlerin yanı sıra öğrenciler içinde eğitim veriyoruz. Sadece ücretli değil, ücretsiz kurslarımızda oluyor” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here