Çağ-Dil kayıtlarına başladı

23
Yabancı dil, Bilgisayar ve KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) hazırlık
eğitim kuruluşu Çağ-Dil Kırklareli’de 7 Ocak 2011 Cuma günü açılış
yapmıştı.

HABER MERKEZİ
Çağ-Dil Kursu Kurucu Müdürü Zafer Kalkandelen kursları ve faaliyet alanları hakkında bilgiler verdi.
Çağ-Dil Eğitim Kurumları Genel Koordinatörü İrfan Dehmen Trakya Bölgesi’ndeki yapılanmalarını Çanakkale ve Edirne’den sonra Kırklareli şubesi ile sürdürdüklerini bildirdi.

Kalkandelen; “Yabancı dil ve bilgisayar kursları yıllardır, gençlerin kendilerine daha iyi bir gelecek hazırlamak için katıldıkları programlardır. Geçmiş yıllarda çoğunlukla İngilizce kurslarına ilgi yoğunken, son yıllarda   Almanca, Fransızca,Yunanca,Rusça.Bulgarca gibi farklı yabancı dil kursları ve çağın gereği olan bilgisayar kursları da yoğun ilgi görüyor. Özellikle üniversite öğrencileri, ve bilinçli ailelerin tercihiyle ilköğretim öğrencileri bir yabancı dili iyi öğrenebilmek için kursların kapısını aşındırıyor. Gelecek kaygısının gençleri yönelttiği bir diğer eğitim programı da KPSS hazırlık kurslarıdır.
Son yıllarda değişen şartlar, özellikle devlet memuru alımında getirilen KPSS notu zorunluluğu, gençleri bu sınava yönelik eğitim veren kurumlara yöneltti, bilindiği üzere artık devlet memuru olabilmek için diplomanızın yanı sıra bu sınavdan da başarılı bir nota sahip olmanız gerekiyor.
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Mesleki kurslar bu eğitimi kursiyerlerine sunuyor. KPSS’ye yönelik özel yayınları, özel bir müfredatı ve deneme sınavlarını kullanan bu kurumlar, kursiyerlerini en iyi şekilde bu sınava hazırlayarak, onların devlet memuru olmalarına yardımcı oluyor.
Bunların yanı sıra Yüksek okullardan 4 yıllık eğitim veren fakültelere geçiş yapmak isteyen öğrencilerin girdiği DGS (Dikey geçiş sınavı) hazırlık kursları, Yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına atanmak için yapılması gereken sınav ile Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının birleştirilmesi sonucu tek bir sınav haline getirilen ALES (Akademik Personel Yüksek Lisansüstü Eğitimi Sınavı) kursları da yine ilgi gören eğitimlerdir. Kurslarımıza kayıtlarımız başladı. Gruplar halinde kurslarımızı açmaya başlayacağız” dedi.
Dehmen; “Kurumumuz Çağ-Dil tecrübesi ve kalitesi ile İngilizce Almanca, Rusça, Bulgarca gibi yabancı dil eğitimleri, Bilgisayar kursları yanı sıra uzman eğitim kadrosu ile KPSS, DGS ve ALES hazırlık Kursları veriyor. Kırklareli halkının hizmetine sunmaktan büyük onur duyuyoruz” açıklamalarında bulundu. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here