Bulgarlar alış verişini Kırklareli’de yapıyorlar.

12
Bulgarlar alış-verişlerini Kırklareli’den yapıyorlar.  Dereköy sınır kapısına 30 kilometre mesafede ki Bulgar komşularımızın Kırklareli’ye geliş gidişleri her geçen artıyor. 
Kırklareli Belediyesinin Bulgar otobüsleri için ayırdığı ücretsiz otopark yerinden istifade eden komşular  Kırklareli’de ki dükkanlarda bulunan Bulgarca fiyat, tarife ve yazılardan da istifade ederek rahatça alış veriş yapıyorlar.
Kırklareli esnafı, Bulgaristan’dan gelen ziyaretçilerin  dükkanlarından en çok lokum, baklava pişmaniye, kuruyemiş aldıklarını söylüyorlar. 
Alış-verişte Kırklareli’ni tercih eden komşularımız, Kırklareli’nin kendilerine yakın mesafede olması ve  fiyatların Bulgaristan’dan çok daha ucuz olması sebebiyle daha Kırklareli’yi tercih ettiklerini ifade ediyorlar. 
Çarşamba günlerinde kurulan pazarda da Bulgarların yoğunluğu dikkat çekiyor. Pazarda en çok talep görenler  arasında ise mutfak ihtiyaçları, meyve ve sebzeler yer alıyor. Börek, yufka ve helva dükkanlarında kuyrukların oluştuğu zamanlar da oluyor. 
Kırklareli esnafı Bulgaristanlı  müşterilerden oldukça memnun bu yüzden Bulgarca fiyatlandırma yaptıklarını ve dükkanlarında Türkçe-Bulgarca sözlük bulundurduklarını belirtiyorlar.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here