Bulgaristan heyeti, lisemize hayran kaldı

24
Bulgaristan’ın Janbol kentinin Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin Müdür ve teknik heyeti 29 Nisan 2010 Perşembe günü Babaeski Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ni ziyaret etti.

HABER MERKEZİ
İki ülkenin eğitim imkânlarını karşılaştırmak için yapılan ziyarette İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Çakıcı, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Göksel Baytok Elektrik-Elektronik Alan Şefi Ercan Tahtadelen Elektrik-Elektronik Öğretmeni Engin Koçyiğit Tekstil Alan Şefi Gülay Çınar ile birlikte okulda bulunan atölyeleri gezdiler. Bu gezi esnasında okul hakkında bilgiler de alan gezi heyeti okulun genel görünümünü çok beğendiklerini ifade ettiler.
Geziye katılan Bulgaristan heyeti, Elektrik-Elektronik Alanı’nda bulunan deney setleri ve teknik araç ve gereci çok üst düzeyde bulan heyet hayretlerini gizleyemediler. Aynı zamanda Bulgaristan Milli Eğitim Bakanlığı’nda ders-araç gereçlerinin temin edilmesi komisyonunda görev yapan Okul Müdürleri, Elektrik-Elektronik Alanındaki deney setlerinden Bulgaristan’daki okullara nasıl temin edebileceklerini Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Göksel Baytok’a sordu. Okul Müdürü Göksel Baytok, döner sermaye işletmesi bulunan okulların kullandığı bu araç gereçleri kendilerinin ürettiklerini söyledi. Okul Müdürü Göksel Baytok Babaeski Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi bakım onarım ve kadrosu hakkında da Bulgaristan heyetine bilgiler verdi.
Tesisat Teknolojisi Alanı’nda Bulgaristan’da 3’üncü olduklarını ifade eden konuk heyet, Babaeski Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek plastik boru kaynağı yapmalarını rica ettiler. Okul öğrencilerinin yaptıkları işleri hayranlıkla izleyen Bulgaristan heyeti okul öğrencilerini çok başarılı bularak tebrik ettiler.
Ziyaretin son aşamasında İlçe Milli Eğitim Müdürdü Cemil Çakıcı ve Okul Müdürü Göksel Baytok bu ziyaretin iki komşu ülke arasında ki, işbirliğini ve gelecekte yapılabilecek ortak projelere zemin hazırlayacağını belirterek komşu heyete teşekkür ettiler. Bulgaristan heyeti de Babaeski Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi heyetini okullarında ağırlamaktan büyük bir zevk duyacaklarını belirterek okuldan ayrıldılar.
Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Göksel Baytok; böyle bir ziyaretten çok memnun olduklarını okullarını yurt dışında tanınır hale gelmesinden onur duyduklarını ifade ederek okullarının bu gelmesinde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarına ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeline teşekkür etti. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here