Bugün “Herkes Sihirbaz Olacak”

15
* Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü “Herkes Sihirbaz Olacak” isimli Tiyatro Çocuk Oyunu’na ev sahipliği yapacak.

HABER MERKEZİ
Türk Tiyatro sanatının gelişmesini, ilerlemesini, yaygınlaştırılmasını, halkın dil ve kültür eğitimini, yurt sevgisini, görsel ve bilimsel olarak yükseltmek, yurt içi ve yurt dışında festival ve turneler düzenleyerek kültür faaliyetlerini dünya  çapında yaygınlaştırmak amacıyla kurulmuş olan Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, 2011 yılında da pek çok değişik oyun ile turnelere başladı.
Bu kapsamda, İstanbul Devlet Tiyatro Müdürlüğü tarafından "Herkes Sihirbaz Olacak" adlı çocuk oyunu yarın Kırklareli Kültür Merkezi Salonu’nda saat 11.00 ve 14.00’te sahnelenecek.
Kültür hayatımızda önemli bir yeri olan tiyatro sanatını yaygınlaştırmak, çocuklarımıza sevdirmek amacıyla düzenlenen bu etkinlikler kapsamında; İstanbul Devlet Tiyatrosu Topluluğunca 25 Mart 2011 Cuma günü saat 11.00 ve 14.00’te İlimiz Kültür Merkezi Salonunda temsil edilecek olan "Herkes Sihirbaz Olacak " adlı  tiyatro çocuk oyununun biletleri 2. TL olup, biletler İstasyon Caddesi’nde bulunan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden temin edilebilecek.
Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Tiyatrosu Topluluğu tarafınca temsil edilecek olan "Herkes Sihirbaz Olacak" adlı çocuk oyununun Yazarı ve Yönetmeni Kubilay Tunçer, Yönetmen Yardımcısı Elif Erdal. Dekor Tasarımı Müge Orhan,  Giysi Tasarımı Esra Selah Işık Tasarımı Bülent Yalçın, Müzik Nurkan Renda, Dans Düzeni İnes Kiremitçi. Oyuncular; Aybar Taştekin, Başak Özyönüm, Onur Akgülgil, Can Şıkyıldız, Gamze Dar.
Sanat kurumlarıyla vatandaşlarımızı ve çocuklarımızı buluşturmak, İlimizdeki sanatsal etkileşimi yoğunlaştırmak ve sanatın birleştirici, bütünleştirici özellikleriyle halkımıza ulaşmayı amaç edinmiş olan Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kırklarelili tiyatro sever çocuklarımızı anılan tiyatro oyununa bekliyor. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.