“Bu yolsuzluğu bitireceğim, çiftçiye mazot 1,5 Lira”

24
* Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeminde internette yayınlanan ses kaydı iddiaları vardı. Kılıçdaroğlu; “Sizin oylarınıza bir şey söylemiyorum ama harama ortak olmayın” dedi.

HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcıları Faik Öztrak, Bülent Tezcan, Gürsel Tekin, Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil, çevre illerin Milletvekilleri ile birlikte 03 Mart 2014 Pazartesi günü Kırklareli’ye tam anlamı ile çıkarma yaptı. Trakya Mitingleri’nin ilkini Kırklareli’de düzenleyen Kılıçdaroğlu’na Kırklareli halkı büyük ilgi gösterdi. Mitinge yerelden: CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, CHP Kırklareli Milletvekili ve Kırklareli Belediye Başkan Adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin ile Parti Yöneticileri, Belediye Başkan Adayları ve partililer katıldı.
Cumhuriyet Meydanı’nda saat 13.15’te başlayan mitingte yaptığı konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündemde yer alan 17 Aralık Operasyonları ve Ses Kayıtları ile ilgili olarak iddialı açıklamalarda bulundu.
* “Biz kendimizi değil halkı zengin edeceğiz”
Yolsuzluk, Yoksulluk ve Yasaklarla mücadele etmek, kendilerini değil halkı zengin etmek için iktidara sahip olduklarını belirterek şunları kaydetti:
“Ben kendim için çalışmayacağım, çocuklarım için değil sizin için çalışacağım. Kırklareli’de, Van’da, Trabzon’da, Hakkari’de,  Antalya’da, Diyarbakır’da ülkemizin neresinde işsiz bir çocuğumuz varsa önce ona iş bulacağız. Herkes barış içinde yaşayacak.
Biz bu ülkeyi kan ve gözyaşı içinde kurduk. Çocuklarımıza güzel bir Türkiye bırakmak için dedelerimiz babalarımız şehit oldu. Ülkenin saygınlığını bütün dünyada koruduk. Temiz siyaseti egemen kılmak için çok çaba harcadık. İnsanlar politikacıları örnek alsınlar dedik. Çıktılar biz yolsuzlukla, yoksullukla, yasaklarla mücadele edeceğiz dediler. 3 kez geldiler ükeyi yönettiler. Milletimiz inandı onlara. Yırtık ayakkabıyla siyasete girip bugün dünyanın en zengin başbakanlarından birisi olan bir adamın hikayesini anlatacağım size.
* “Sabahın köründe oğlunu arayıp “Sıfırlayın” diyor”
17 Aralık’ta rüşvet ve yolsuzluk operasyonu yapıldı. Bu adamın oğlu ile yaptığı konuşmayı dinlediniz. Polise sesleniyor buradan siz halkın polisisiniz bir hırsızın polisi olamazsınız. Polis yolsuzlukla, haksızlıkla mücadele eder. Bu konuşmalarda bir kişinin devleti nasıl soyduğu var kendisi söylüyor. Sabahın köründe ‘Oğlum’ diyor ‘Şunların evinde arama yapılıyor’ diyor. ‘Evde ne varsa sıfırlayın dağıtın’ diyor. Evde sıfırlarken ‘Diğer kardeşini ara amcanı çağır’ diyor ‘Beraber sıfırlayın’ diyor paraları. AKP’ye oy veren yurttaşlarım bir başbakan evinde milyon dolarları tutarsa polisin operasyonu sırasında paraları sıfırlayın derse bu kişiye ne denir? Sizin oylarınıza bir şey söylemiyorum ama harama ortak olmayın. Getirdiğiniz adam önce sizi soydu. Bu adam aynı zaman bir adam tuttu kendi medyasını oluşturmak için salma salıyor. Bir havuz oluşturdular ve kendi yandaş medyalarına havuz oluşturdular para aktardılar buradan. Bunlardan birisi ihale aldıktan sonra o kadar keyifleniyor ki; ‘Biz bu milletin anasını belleyeceğiz’ diyor. Bu millete açıkça küfrediyor. Bu adam aynı zamanda bir komisyoncuymuş.
* “Çocuklarınızın hakkı için hesap sormalısınız”
Bir bankanın genel müdürünün evinde bir devlet bankasının genel müdürünün evinden ayakkabı kutusunda 4 buçuk milyon dolar çıkıyor. 4 buçuk milyon doları evinde saklayan birine kefil olan bir başbakan kefil olmaya devam edecek misiniz? Urla’da 1. derece sit alanının üstüne villa yaptırıyor. Vali devletin valisi burada inşaat yapılmaz diyor. Hemen adamı arıyor efendim bu vali villaları yıkacak diyor. Valiyi Diyarbakır’a sürgün ettiler hemen. Devletin valisini 2 villaya sattı. Hala oy verecek misini bu kişiye? Ertesi gün saat 10.58 5. telefon konuşması. Oğlum paraları sıfırladınız mı diyor. Oğlu 30 milyon kaldı bir miktar kaldı diyor. Nasıl oluyorsa bir gün dağıt dağıt para bitmiyor ertesi gün 30 milyon euro kaldı bunu da sıfırlayacağız baba diyor. Dünya tarihinde böyle bir hırsız görülmemiştir. Bu kişi din iman edebiyatı yapıyor. Bunların en büyük özelliği odur yalan söylemektir. Hepiniz ülkeye sahip çıkın. Bir kişi geldi devleti sormaya kalkıyor dersini demokratik yollardan vereceğiz. Ben çalışacağım hep beraber çalışacağız. Geçmişte hırsızlık babadan oğla geçer demişti. Şimdi görüyoruz haklıymış hepsi hırsızlığın içindeymiş. Çocuklarınızın hakkı için hesap sormak zorundasınız. Sadece miting meydanına gelmek yetmiyor kahvede, sokakta, hanımlar evlerde, fabrikalar işyerlerinde çalışacağız. İkinci hikaye de bir hükümetin hikayesi. 3 Y ile mücadele edeceğim diye bir hükümetin hikayesi. Bizim bildiğimiz ortaya çıkan 4 bakan var. Evlerine baskın yapıldı çocukları gözaltına alındı ve yolsuzluk yaptıkları ortada. Millet bekledi ki hemen istifa ederler. Ama etmediler.
* “Mazotu 1,5 Lira yapacağım”
17 lira çalan küçük bir çocuk 17 ay hapis yattı. Milyarları götürenler ise aranızda geziyor. Elinizle arasıra cebinizi yoklayın, unutmayın o el başçalanın olabilir, dikkatli olun.
Bunlar kalktı ne dediler? Efendim dediler, bir buçuğa yapacakmış e nasıl olur bu? Kaynağı nasıl bulacak? Son operasyonda yürütülen paranın 85 milyar Euro olduğunu herkes biliyor. Bir gün akşama kadar dağıtamadı paranın 1 milyar Euro olduğunu herkes biliyor. Ben bu yolsuzluğu bitireceğim, çiftçiye mazotu 1,5 liradan satacağım. Bu Kılıçdaroğlu sözüdür.
* “Kırklareli’de her evden 1 kişi mahkemelik”
Kırklareli’de bir sorun daha var. Her evden bir kişi mahkemelik. Ne oldu Gezi eylemlerinde? Gençlerin sokaklarda özgürlük huzur istiyoruz taleplerinden ne istiyoruz? Ne diyoruz, delikanlı diyoruz? Bizim umudumuz onlar. Türkiye’yi düşünüyoruz, siyaset yolunu onlara açmaya çalışıyoruz. Onlar ülkemizin geleceği ve güvencesi. Altı tane genç çocuğumuz hayatını kaybetti. Onlara üzülmedi, vah vah dedi seramikler kırılmış dedi. İnsan ölüyor kardeşim. Vicdan var mı bunlarda?
Manisa’da genç bir çocuğumuzun çantasından bez çıkıyor. Üzerinde hırsız var yazıyor. Hemen savcılığa veriyorlar. Ülkenin başbakanına hakaret ettin diye. Bakın üstünde Erdoğan diye bir ifade yok. Ama hırsızın kim olduğunu o polis de biliyor. Artık bu ülkede hırsız var dendiği zaman akla onun adı geliyor.
* “Haramilerin iktidarını 30 Mart’ta yıkmaya var mısınız?”
"Zafer Çağlayan toplam 52 milyon dolar rüşvet alıyor 28 seferde. Siz 52 milyon doları bir arada gördünüz mü? Emekli kardeşlerim, çiftçi kardeşlerim gördünüz mü? Milleti soydular. Muammer Güler 10 kez 10 milyon dolar rüşvet almakla itham ediliyor. Bunun da bir telefon konuşması var. Oğlunu arıyor sabah evde kaç lira var diyor. Oğlu baba sen biliyorsun diyor. Ne kadar diyor oğlu da 1 trilyon diyor. AKP’ye oy verenlere sesleniyorum siz rüşvet aldığı adamın önüne yatan bir bakana mı oy verdiniz? Oyların harama ortak olma helale ortak ol. Egemen Bağış 3 seferde 1 buçuk milyon dolar götürmüş. Bu tabii çikolata kutusunda aldığı için o kadar sığıyor. 18 Nisan 2013 bu tarihi unutmayın. Bir rapor veriliyor bu adama Reza Zerrab’ın bakanlarla olan ilişkilerinin ortaya çıkması halinde söz konusu hususların hükümet aleyhine kullanılacağı değerlendirilmektedir. Bu raporu aldı cebine koydu hiçbir şey olmamış gibi rüşvet mekanizması devam etti. Bu hükümet bir çete hükümeti olarak çıktı ortaya. Çetelere dünyanın hiçbir demokrasisinde yer verilmez. 30 Mart’ta haramilerin iktidarını yıkmak için oylarımızı kullanacağız.”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasının ardından Kırklareli’nin Belediye Başkan Adayları’nı tek tek sahneye çağırıp tanıttı. Kılıçdaroğlu, Belediye Başkanları için Kırklarelilerden oy istedi. Kılıçdaroğlu ve beraberendekiler daha sonra Edirne’de düzenlenecek olan mitinge katılmak üzere şehrimizden ayrıldı.
* Miting alanında Atatürk’lü Türk Bayrağı iki tane idi
Miting Alanının her yeri CHP bayrağı ile süslenmişken , Atatürk’lü Türk Bayrağı’nın  sadece Dünya Emlak  ve  Dingiloğlu Parkı’nın orada olmak üzere iki  tane ile sınırlı kalması, gazetemizi arayan vatandaşlar  tarafından dikkat çekildi.
 (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here